ASUS ROG Strix Fusion 300

ASUS ROG Strix Fusion 300 incelemesi

Oyunculara 7.1 ses kalitesini tattırmak isteyen, tasarım ödüllü bir ürünü sizler için inceledik.

Video oyunu oynama keyfini arttıran en önemli unsurlardan bir tanesinin, oyunların sesleri olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirici ekipler tarafından bir oyunun seslerinin başarıyla tasarlanması kadar bu seslerin oyunculara aktarılması da oldukça önemli bir konudur. Bu inceleme yazımızda, oyunlardaki ses deneyimini en iyi şekilde yaşatmayı hedefleyen bir oyuncu kulaklığını konuk edeceğiz. Dilerseniz, sözlerimizi daha fazla uzatmadan, ASUS ROG Strix Fusion 300 inceleme yazımıza hızlı bir giriş yapalım. Bakalım elimizdeki ürün, oyuncuların hayallerini ne kadar gerçekleştirebiliyor?

ASUS ROG Strix Fusion 300

ASUS ROG Strix Fusion 300, tasarımıyla, ben oyuncular için üretildim, diyor

İnceleme yazısında yer verdiğimiz oyuncu kulaklığının teknik detaylarına geçmeden önce, sizler de izin verirseniz bu ürünün tasarımına değinmek istiyorum. ASUS ROG Strix Fusion 300, uzaktan veya yakından bakılması fark etmeksizin, ben bir oyuncu kulaklığıyım diye bağıran bir ürün. İncelediğim siyah renkli modele işlenen marka ve model adlarıyla oldukça havalı dururken, sunduğu ergonomik yapısıyla da kullanış anlamında ön plana çıkmayı başarıyor.

Bir oyuncu kulaklığında, dış görünüşüne baktığımda öncelikle kulak çeperine temas eden yüzeye ve bu kısımların şekline bakmak isterim. ASUS ROG Strix Fusion 300, üçgen yapıdaki tasarısı ve yumuşak kulak yastıklarıyla bu konuda içimi rahatlatmayı ilk gördüğüm anda başardı. Sert plastikten üretilmesine karşın oldukça sağlam bir duruş gösteren bu oyuncu kulaklığı ergonomik anlamda sıkıntı oluşturmuyor.

Şahsıma göre biraz ağır olarak algıladım ama bunun sebebinin başın üst kısmına temas eden süngerin inceliği olduğunu söyleyebilirim. Bu arada kulaklık yastıklarının ince yapısı, ayrıca ürünün yanında yedek kulak yastıkları verilmesini de takdir etmedim değil. Ergonomik anlamda, bu oyuncu kulaklığını kullananların sıkıntı yaşayacağını düşünmediğimi de yeri gelmişken belirteyim. 90 derece dönebilen kulak bölümü, kafa büyüklüğüne göre şekil alan yapısıyla gayet başarılı bir ürünle karşı karşıya olunduğunu belirteyim.

ASUS ROG Strix Fusion 300

Tüm platformlarda kullanılacak bir oyuncu kulaklığı var karşımızda

Tasarımdan başlamışken, oynayan kişiye ayrı bir hava katan kırmızı renkteki RGB aydınlatmalarının, üründe bulunduğunu söylemeden geçmeyeyim. Daha fazla renk seçeneği olabilir fakat kafasından ışıklar saçarak oyun oynamayı seven biri olmadığım için bu durumu sorun etmedim. Yalnızca, bu kulaklıkta bulunan kablonun üzerime sürtünmesi sonucunda kulaklık içerisinde çok fazla ses çıkartmasından rahatsız olduğumu belirtmeliyim.

Gayet başarılı bir ürün olan bu örgü kabloyu üzerinize değdirmezseniz, sıkıntı çekmeyeceksiniz. ASUS ROG Strix Fusion 300 model oyuncu kulaklığının dış görünüşü ve ergonomisinden bahsettikten sonra bu ürünün asıl marifetlerine geçeyim. Öncelikle 50 mm ASUS Essence sürücüler barındıran bu ürün, 7.1 kanal çevresel ses desteği sunuyor ve video oyunlarını bambaşka bir keyifle oynamanıza imkan tanıyor.

Dış yüzeyi sert plastikten imal edilmesine rağmen, sürücülerin bulunduğu alanlarda metal yapının kullanılması sayesinde, ses kalitesinin önemli ölçüde arttığını belirteyim. ROG Hybrid kulak yastıkları sayesinde uzun süreli oyunlarda oluşan rahatsızlıkların önüne geçildiği ürünün en iyi taraflarından bir tanesi de neredeyse tüm platformlarla uyum içerisinde çalışabilmesi oluyor. Dilerseniz bilgisayarınızda, dilerseniz; PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil platformlarda bu oyuncu kulaklığından faydalanabilirsiniz.

ASUS ROG Strix Fusion 300

Hem USB 2.0, hem de 3,5 mm jak kablosu, ürünle birlikte geliyor

Üst kısımda bahsettiğim üzere yaygın kullanım alanının sebebi, incelemesini yaptığım kulaklığın hem gösterdiği uyum hem de USB 2.0 ve 3,5 mm jak kablosuna sahip olması. Dilediğiniz platforma kolaylıkla bağlanabilen ASUS ROG Strix Fusion 300, geniş kullanım alanıyla yalnızca video oyunu tutkunlarının değil, saydığım cihazları sıklıkla kullanan herkesin, başarılı bir ses kalitesine kavuşmasını sağlayacaktır.

Bir de tasarım olarak ilgi çekici fakat kalite bakımından fazla tatmin olamadığım bir kısım olan mikrofon aparatından bahsetmek istiyorum. Bu oyuncu kulaklığının mikrofonu, sol kulaklık kısmının bünyesinde bulunuyor ve esnek yapısıyla kolayca kullanıma hazır hale geliyor. Yer kaplamaması, ek bir işlem gerektirmemesi ve aynı bölgedeki kısa yol tuşlarıyla kolayca aktif edilip kapatılması, mikrofonun artıları arasında sayılabilir.

Öte yandan mikrofonun ses kalitesinin yeterli olmadığını, sesi beklediğim kadar net bir biçimde aktaramadığını belirtmem gerekiyor. Belki incelediğim deneme ürünüyle ilgili bir sıkıntıdır ama konuşurken anlaşılamama gibi sorunlara maruz kaldığım oldu. Benim gibi biraz geveze biri değilseniz ve kulaklık kısmı sizin için ilk plandaysa bu durumu da fazla kafaya takmanız gerekmeyecektir diyeyim ve son sözlere geçeyim.

ASUS ROG Strix Fusion 300

Kurşunun nereden geldiğini anlamak isteyenlerin kulaklığı: ASUS ROG Strix Fusion 300

Bir oyuncu kulaklığında 7.1 desteği gördüğümde, kesinlikle FPS oyunlarını deneyimlemek isterim. ASUS ROG Strix Fusion 300 ile Battlefield V, Call of Duty: Black Ops IIII, Red Dead Redemption 2 gibi yapımlarda gayet iyi performans aldığımı söyleyeyim. Özellikle çoklu oyunculu oyun modlarında, arkadan yaklaşan düşmanın ayak seslerini işitebilmek, hayati önlemler almamı sağladı. Mücadeleci yapıdaki FPS ve aksiyon oyunlarını sevenler için bu ürünü önerebilirim.

İnceleme yazısının içeriğinde belirttiğim gibi oldukça şık duran, kullanıcısını yormayan bir oyuncu kulaklığı ASUS ROG Strix Fusion 300. Baş şeklini alan ergonomik hatları, kullanıcılara seçenek sunan kulak yastığı türlerini hesaba kattığımda, bu ürünün satın alınabilir bir parça olduğu görüşüne sahip oldum. Eğer video oyunlarından aldığınız keyfi bir kat daha arttırmak gibi bir niyetiniz varsa, bu oyuncu kulaklığını bir kenara not edebilirsiniz.

Yine yazının içerisinde belirttiğim gibi ürünün kaliteli malzemesinden ötürü şahsıma biraz ağır gelmesi, baş hareketlerinde kablonun sürtünmesi ve bu sesi kulaklığın içine vermesi gibi sorunlarını da yeniden hatırlatayım. Ülkemizde yaklaşık olarak 700 Türk Lirası civarına edinebileceğiniz bu oyuncu kulaklığının dünya üzerinde 95 Dolar fiyat etiketiyle satıldığını, böylesine bir ürün için belirttiğim rakamların makul olduğunu ekleyip sözlerimi sonlandırayım.   

ASUS ROG Strix Fusion 300, bir oyuncu kulaklığı olarak video oyunlarından ekstra keyif almak isteyen bir kitleyi hedefliyor. 7.1 ses teknolojisi, ergonomik özellikleriyle, hedef kitlesini büyük ölçüde memnun edebilecek bir ürün olan ASUS ROG Strix Fusion 300, ufak tefek eksikliklerine karşın bir oyuncu kulaklığı satın almayı düşünenlerin seçenekleri arasında olabilecek bir yapıya sahip. Ayrıca şık tasarımıyla oldukça havalı bir görüntüyü oyunculara sunan bir oyuncu kulaklığı var karşımızda.
Olumlu
Şık tasarımı, kulağa oturan ergonomik yapısı.
Kaliteli 7.1 ses düzeni sunabilmesi.
PC ve oyun konsolları dahil pek çok alanda kullanılabilmesi.
Kulak yastıkları seçenekleri sunarak oyuncuyu düşünmesi
Olumsuz
Mikrofonun ses kalitesi tatmin etmiyor.
Kablosu kullanıcıya değdiğinde, sürtünme sesini içeri veriyor.
Bazı kullanıcılar için biraz ağır gelebilir.
8.1

10
Yorumlar

avatar
3 Yorum Konuları
7 Konu Cevapları
4 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
erdem er
Ziyaretçi
erdem er

merhaba trust gxt 353 modelını kullanıyordum oyunlarda cok güzel ses kasabılıyordum ne yazıkkı arızalandı ve ucret iadesi alıyorum asusun bu kulaklıgını gordum görsel olarak benı cezbetti deneme fırsatım olmadıgı ıcın yorumlara bakarak fıkır edınmek ıstiyorum pupg ve rainbow gıbı oyunlarda denıyımlemıs bı kullanıcı varsa dınlemek ısterım ps4 de kullanacagım

serhat
Ziyaretçi
serhat

merhaba,
ps4 e usb ile bağlanabliyor mu? ps4 performansı ne durumda bilgi berebilir misinz?

OldGamer06
Ziyaretçi
OldGamer06

Merhaba ikilemde kaldığım bir kaç model var birisi bu ötekiler de Corsair Void kablolu , steelseries artic 3 , hyperx cloud stinger. Mikrofon önemli benim için ağırlıklı MMORPG ve MOBA oynuyorum takım içi iletişim benim için önemli yani, FPS olarakta Overwatch.
Mikrofon kalitesi sıradan 50 TL’lik mikrofonlar gibiyse almaktan vazgeçicem.