Eskiden Intel Pentium işlemciler vardı. Numaralandırma sistemiyle; yanına eklenen rakamlarla falan, iyi kötü akılda tutabiliyor, aşağı yukarı hangisinin daha iyi performans sunacağını kestirebiliyorduk. Sonrasında Intel Core serileri çıktı. Haydi biz bir yerden yakalıyoruz da satıcılar aynı hassasiyeti göstermeyip, milletin kafasını iyiden iyiye karıştırmaya devam ediyorlar. Alacağınız bilgisayarda, hangi işlemciyi tercih edeceğinizi sorduklarında; i3, i5 veya i7 yanıtları vermenin ne kadar yetersiz olduğunu bilmelerine rağmen, hala bu şekilde sınıflandırıp durmaktalar. Kısa bir serzeniş sunduktan sonra asıl konumuza geçelim. Yakın zamanda piyasaya çıkmasının beklendiği, 9. nesil Intel Coffee Lake S işlemciler nihayet resmi olarak onaylandı. Haberimizde, sizlere yeni gelecek işlemcilerin model adları ve çekirdek hızlarını listeleyeceğiz.

9. nesil Intel Coffee Lake S işlemcilerini resmen onaylandı

Intel Coffee Lake S ailesi, güçlü bir şekilde geliyor

Hemen belirtelim; yakın zamanda piyasaya çıkacağı söylenen 9. nesil Intel Coffee Lake S işlemci ailesinin teknik detayları henüz paylaşılmadı. Haberimizde yalnızca yeni işlemci ailesinin üyelerinin isimlerini ve çekirdek sayılarını belirteceğiz. Bu işlemcilerin Ağustos 2018 veya Eylül 2018 tarihleri arasında piyasaya sunulması bekleniyor. Coffee Lake mimarisini kullanacak olan bu modellerin yalnızca Intel Core i3 ve Intel Core i5 sınıflarını barındıracağının da altını çizelim. Intel Core i7 grubu için ise ayrı bilgilerin mevcut olduğunu söyleyelim. Dilerseniz aşağıdaki listelerde, geleceği kesinleşen modellerin adlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

6 çekirdekli 9. nesil Intel Coffee Lake S işlemciler

  • Intel Core i5-9600
  • Intel Core i5-9500
  • Intel Core i5-9400
  • Intel Core i3-9100
  • Intel Core i3-9000.
  • Intel Core i5-9600
  • Intel Core i5-9500
  • Intel Core i5-9400

4 çekirdekli 9. nesil Intel Coffee Lake S işlemciler

  • Intel Core i3-9100
  • Intel Core i3-9000

Öte yandan; 9. Nesil yeni Intel Core i7 grubu üyelerine dair bazı duyumların olduğunu da ilettiğimiz bilgilere ekleyelim. Bu duyumlara göre: Intel Core i8 8700 modelinin yerini, Intel Core i7 9700 işlemciler alacak. Bu işlemcilerin 8 çekirdekli olacağı da söyleniyor ama belirttiğimiz gibi henüz Intel Core i7 grubuna dair resmi bir açıklama mevcut değil. Tabii tüm bu işlemci gruplarına dair haberler ve hızlarına ve fiyatlarına ait detaylar paylaşıldıkça, sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster