2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları

Eğer hayatta aksiyon arıyorsanız, 2020 senesinde bu aksiyonu oyunlar aracılığı ile bulabileceksiniz.

Video oyunu dünyasının en yaygın türlerinden bir tanesidir aksiyon. Sonuçta, birçok video oyunu bizlere farklı farklı aksiyonlar yaşatmayı başarabiliyor. Gerçek hayatta yapamadığımız şeyleri, bu aksiyon oyunları ile yapabiliyoruz. Peki, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları neler olacak? İşte bu sorunun cevabını, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları başlıklı yazımız ile sizlere vermeyi planlıyoruz. Bu yazımızın 2020 senesi boyunca düzenli olarak güncelleneceğini de belirtmek istiyoruz.


İnternet sitemizde, şu anda okuduğunuz yazıya benzeyen birçok farklı içerik bulunuyor. Bu yazılardan bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden görebilirsiniz, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları

Peki, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları hangileridir?

Zombie Army 4: Dead War

Çıkış Tarihi
4 Şubat 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Rebellion Developments
Dağıtımcı
Rebellion Developments

Bir dönemin en popüler temalarından bir tanesi olan zombi, Zombie Army 4: Dead War ile tekrar hayatımıza giriyor. Sniper Elite serisinin geliştirici ekibi tarafından hazırlanan bu aksiyon oyunu, 1940 senesine geri gönderecek ve Hitler tarafından oluşturulmuş olan zombi virüsü ile savaşmamız gerekecek. Sniper Elite serisi gibi Zombie Army serisi de her zaman güzel bir aksiyon sunuyordu. Zombie Army 4: Dead War oyununun da yanlış bir şey yapacağını sanmıyoruz.

Darksiders Genesis

Çıkış Tarihi
5 Aralık 2019 ve 14 Şubat 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve Google Stadia
Geliştirici
Airship Syndicate
Dağıtımcı
THQ Nordic

Darksiders Genesis aslında 2019 senesinde PC için çıktı ama bu aksiyon-rol yapma oyunu 2020 senesi içerisinde konsollar için gelecek. Darksiders serisinin yönünü tamamen değiştirmiş olan bu video oyununda, Yedi Mühür’ün köklerini keşfediyoruz ve orijinal Darksider serisinin hemen öncesine yolculuk ediyoruz. Yani, hikaye bakımından ana oyundan öncesini yaşıyoruz ve seri ile alakalı birçok sorumuz da bu oyunun hikayesi sayesinde cevap bulmayı başarabiliyor. Kendisi, bizce başarılı bir aksiyon oyunu idi.

Marvel’s Iron Man VR

Çıkış Tarihi
15 Mayıs 2020
Platformlar
PlayStation 4
Geliştirici
Camouflaj
Dağıtımcı
Sony Interactive Entertainment

Eğer PlayStation VR cihazına sahipseniz, sanal gerçekçilik başlıklarınızı hazırlayın; Marvel’s Iron Man VR ile havalanıyoruz. Adından da anlayabileceğiniz üzere bu video oyunu sayesinde Demir Adam oluyoruz ve sanal gerçekçilik dünyasında aksiyon dolu bir macera yaşıyoruz. Sanal gerçekçilik marketinin kaliteli yapıtlarından bir tanesi olmaya hazırlanan bu yapıt, eğer orijinal Demir Adam yapıtlarını takip edecekse, karşımıza başarılı bir ürün çıkacak demektir diye düşünüyoruz.

DOOM Eternal

Çıkış Tarihi
20 Mart 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve Google Stadia
Geliştirici
id Software
Dağıtımcı
Bethesda Softworks

Eğer birinci şahıs nişancı türündeki video oyunlarından hoşlanıyorsanız, şu sıralar DOOM serisinden kapısından başka çalacak kapınız bulunmuyor olabilir. Bu serinin en yeni oyunu olan DOOM Eternal, 2020 senesi içerisinde piyasaya sürülecek ve kendisi, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları arasındaki en sağlam yerlerden bir tanesini rahatlıkla almayı başarıyoruz. Birinci şahıs nişancı türünün klasiklerinden olan bu serinin en modern oyunu, türü seven herkesi memnun edecektir.

Bleeding Edge

Çıkış Tarihi
24 Mart 2020
Platformlar
PC ve Xbox One
Geliştirici
Ninja Theory
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Eğer Overwatch ve Paladins gibi karakter sınıfı temelli aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız, Bleeding Edge oyunu da sizin ilginizi çekebilir. Birbirinden benzersiz ve renkli karakterlere sahip olan Bleeding Edge, tasarım konusunda kesinlikle Overwatch gibi AAA seviyesindeki video oyunları ile yarışıyor ve türü seven oyuncuların da şans vermesi gerektiği bir yapıt olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kendisi, tür olarak 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizin nadir üyelerinden bir tanesidir efendim.

Resident Evil 3

Çıkış Tarihi
3 Nisan 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Capcom
Dağıtımcı
Capcom

Resident Evil serisi, orijinal olarak korku ve gerilim türüne yöneliyordu ama serinin güncel oyunları bunu bozmuştu. En son, Resident Evil 2 oyununun Remake sürümünü oyuncular oynayabildi ve o eski gerilim ruhunun geri döndüğü de keşfedildi ama Resident Evil 3 oyununun Remake sürümü için bu doğru değil. Resident Evil 3, bu sefer gerilim ve korkuyu arka plana atıyor ve net bir aksiyon oyunu olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Yine de Resident Evil 2 gibi bu oyunun da başarılı olacağını düşünüyoruz.

Marvel’s Avengers

Çıkış Tarihi
4 Eylül 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4, Xbox One ve Google Stadia
Geliştirici
Crystal Dynamics ve Eidos Montréal
Dağıtımcı
Square Enix

Marvel’s Spider-Man isimli video oyunu ardından süper kahraman temalı video oyunları için çit çok yükseldi. Açıkçası, Marvel’s Avengers oyununun bu çiti aşabileceğini sanmıyorum ama yine de süper kahraman temasını sevenler için bu oyun, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları arasında yer alabilir. Bunun sebebi ise ürünün bir çevrim içi servis olacağı, seneler boyunca yeni içeriklerle destekleneceği. Ayrıca gördüğümüz kadarıyla, temel oynanış filan da gayet güzel görünüyordu.

Maneater

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Tripwire Interactive
Dağıtımcı
Tripwire Interactive

Maneater, belki de listemizin en zayıf oyunlarından bir tanesi ama yine de kendisini göz ardı etmemenizi öneriyoruz. Maneater, AAA seviyesinde öyle çok büyük bir oyun değil ama küçük eğlence arayanlar için bence değerlendirilmesi gereken bir oyun. Köpek balığı olduğumuz bu aksiyon-rol yapma oyununda kontrol ettiğimiz balığı geliştirebiliyoruz ve çok fantastik hallere sokabiliyoruz. Belki günde 1 saat filan oynayabilmek adına farklı bir aksiyon oyunu gibi görünüyor kendisi.

Insurgency: Sandstorm

Çıkış Tarihi
12 Aralık 2018 ve 2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
New World Interactive
Dağıtımcı
Focus Home Interactive

Listemizde, birinci şahıs nişancı türü için çok ciddi bir oyun bulunuyordu. Kendisi DOOM Eternal idi. Yalnız o oyunda şeytanlarla filan savaşıyoruz ve her oyuncu, böyle fantastik şeyler sevmiyor olabilir. Eğer siz daha ciddi birinci şahıs nişancı oyuncularından hoşlanıyorsanız, 2020 senesi içerisinde konsollar için çıkışını gerçekleştirecek olan Insurgency: Sandstorm oyununa yönelebilirsiniz. Halihazırda PC için çıkmış olan bu oyun, konsollarda da türü seven oyuncuları memnun edecektir.

Outriders

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
People Can Fly
Dağıtımcı
Square Enix

Listemize, çevrim içi olarak oynanabilir oyunlarla devam edelim. Eğer bilim-kurgu evrenlerinden hoşlanıyorsanız, 2020 senesinde çıkacak olan Outriders oyunu ilginizi çekebilir. Bu oyunda, karanlık ve orijinal bir evrene adım atacağız ve eşli oyuncu temelli bir nişancı deneyimi yaşayacağız. Outriders, en fazla 3 kişi olarak oynanabilecek ama dileyen oyuncular bu deneyimi, tek başlarına da yaşayabilecek. Silahların konuşacağı bu video oyununda aksiyonun da üst düzey olacağını tahmin ediyoruz.

Squadron 42

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
Cloud Imperium Games
Dağıtımcı
Cloud Imperium Games

Bilim-kurgu demişken, sizleri iyice uzaya çıkartmak istiyoruz. Star Citizen isimli çevrim içi uzay oyununun hikaye modu olan Squadron 42, 2020 senesi içerisinde oyuncularla buluşacak. Aslında, temelinde bir macera oyunu olan Squadron 42, bize soracak olursanız oldukça başarılı bir uzay aksiyonu da sunacak oyunculara. Oldukça kaliteli bir yapıt olmaya hazırlanan bu yapıt, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizin en farklı oyunlarından bir tanesi olabilir diye düşünüyoruz.

Halo Infinite

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC, Xbox One ve Xbox Series X
Geliştirici
343 Industries
Dağıtımcı
Xbox Game Studios

Birinci şahıs nişancı oyunu dendiği zaman akıllara gelen bir başka seri ise Halo. Genelde bilim-kurgu teması ile karşımıza çıkan Halo serisinin ilk yeni nesil oyunu Halo Infinite olacak ve eminiz ki Microsoft ile Xbox Game Studios, bu yeni nesil proje ile oyunculara yine başarılı bir aksiyon-macera oyunu yaşatmayı başarabilecek. Saf aksiyon isteyen oyuncular ise muhtemelen bu oyunun çoklu oyuncu temelli içeriklerine yönelecek. Uzay temasındaki bu oyun, bizce türü sevenleri memnun edebilecek.

League of Legends: Wild Rift

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PlayStation 4, Xbox One, iOS ve Android
Geliştirici
Riot Games
Dağıtımcı
Riot Games

League of Legends, MOBA türünün en başarılı oyunlarından biri. Yalnız bu oyunu sadece PC tarafında oynayabiliyoruz. Konsollarda ve mobil cihazlarda ne yazık ki bu büyük markaya alternatif olabilecek yapıtlarla idare ediyoruz. Fakat League of Legends: Wild Rift ile bu durum değişiyor; League of Legends: Wild Rift, bildiğimiz o klasik League of Legends deneyimini konsollara ve mobil cihazlara taşıyor. PC tarafındaki aynı aksiyon, konsollarda ve mobil cihazlarda da büyük bir rahatlıkla sunulabiliyor.

CrossfireX

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
Xbox One
Geliştirici
Smilegate
Dağıtımcı
Smilegate

Crossfire, oldukça eski bir oynaması ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu. Eminiz ki seneler ve seneler önce birçok oyuncu, bu oyunu oynamıştır. İşte bu yapıt, şimdi Xbox konsollarına özel olarak, CrossfireX adı altında geri dönüyor. Call of Duty, Battlefield ve özellikle de Counter-Strike serilerini örnek aldığı görülen CrossfireX, türü seven oyuncular için ilgi çekici bir oyun olabilir. Ayrıca kendisi, 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizin nadir özel oyunlarından bir tanesi gibi görünüyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
Ubisoft
Dağıtımcı
Ubisoft

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, oyunculara rekabetçi bir oyun deneyimi sunuyor. Fakat herkes rekabetçi bir oyun oynamak istemiyor. Bazı oyuncular, arkadaşları ile birlikte eşli oyuncu temelli oyunlar oynamak istiyor. İşte şimdi Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununu düşünün ve o oyuna eşli oyuncu temelli büyük sistemlerin eklendiğini hayal edin. O hayalinizin ucunda görünen oyun ise Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine. Eğer böyle bir oyun oynamak istiyorsanız, Ubisoft sizi unutmayacak.

Bayonetta 3

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
Nintendo Switch
Geliştirici
PlatinumGames
Dağıtımcı
Nintendo

Her aksiyon oyununda M4A1 gibi klasik silahlar kullanmak zorunda değiliz. Ayrıca her aksiyon oyununda ayaklarımızın sağlamca yere basması da gerekmiyor. Hatta sürekli olarak çok ciddi hikayeler de görmek zorunda değiliz. Eğer çılgın bir aksiyon oyunu oynamak istiyorsanız, hiç merak etmeyin; 2020 senesi içerisinde Bayonetta serisinin üçüncü oyunu olan Bayonetta 3 piyasaya sürülecek. Bayonetta serisi yine oyuncuların beklentilerini yerde bırakmayacaktır, beklentiler karşılanacaktır.

Disintegration

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC, PlayStation 4 ve Xbox One
Geliştirici
V1 Interactive
Dağıtımcı
Private Division

Titanfall gibi bir video oyunu arıyorsanız, Disintegration isimli aksiyon oyunu, sizin aradığınız kan olabilir. Bilim-kurgu temasına sahip olan ve yakın bir gelecekte geçen Disintegration, insanların robotik bir hal almasını ve o şekilde hayatta kalmalarını konu alan bir yapıt olacak. Bu oyunda hem klasik hikaye içerikleri, hem de yine klasik çoklu oyuncu temelli içerikler bulunacak. Ayrıca bu oyunda sadece robotlaşmış insanları değil, robotik cihazları da zaman zaman kontrol edebileceğiz.

Naraka: Bladepoint

Çıkış Tarihi
2020
Platformlar
PC
Geliştirici
24 Entertainment
Dağıtımcı
24 Entertainment

Eğer silahlardan sıkıldıysanız ve sonunda kılıcınızı çekmek istiyorsanız, Naraka: Bladepoint isimli oyun sizin için 2020 senesinde çıkacak. 2020 senesinin en iyi aksiyon oyunları listemizin farklı yapıtlarından biri olan Naraka: Bladepoint, karakter temelli bir çoklu oyunculu aksiyon sunacak. Tamamen Çinli geliştiriciler tarafından hazırlanan ve Çinli bir şirket tarafından dağıtımı sağlanacak olan bu video oyunu, tüm dünyaya Çin kültürünü başarılı bir şekilde yayacak gibi görünüyor efendim.

Listemiz, yeni video oyunları ile 2020 senesi boyunca yenilenecektir.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir