Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Xbox Scarlett konsolunun odak noktasında FPS değeri bulunacak

Bu sırada Phil Spencer, Mixer platformunda Twitch Prime gibi bir özelliğin aktif edilebileceğini de belirtti.

Microsoft, yeni nesil oyun konsollarına Xbox Scarlett ile hazırlanıyor. Şu sıralar geliştirilmekte olan bu önemli oyun konsolu, Xbox markasının patronu olan Phil Spencer tarafından detaylandırılmaya da devam ediyor. Bugün ise bahsettiğimiz isim bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında da yeni nesil konsolun odak noktasından bahsedildi.

Xbox Scarlett

Xbox Scarlett, sadece grafiğe odaklanan bir konsol olmayacak

Phil Spencer tarafından verilen bilgilere göre Microsoft şirketinin yeni nesil oyun konsolu, performansa ve oynanabilirliğe odaklanacak. Yani, bu oyun konsolunda oyunların FPS değeri yüksek olacak ve konsol, kolay bir oynanabilirlik sunacak. Xbox One X ile görselliğe ve 4K çözünürlüğe odaklanmış olan Microsoft, bu noktaların yeni nesilde korunacağını da belirtti.

Şu sıralar Xbox markası için önemli kararlar Phil Spencer tarafından veriliyor ve onaylanıyor. Phil Spencer sayesinde Xbox markası, Xbox One konsolunun başarısız çıkış döneminden sonra büyük bir yükselişe geçti. Xbox Game Studios tarafının başında bulunan Matt Booty ise Phil Spencer kişisinin bir satranç oyuncusu gibi olduğunu ve her zaman 5 adım sonrasını düşündüğünü belirtti.

Bu noktada, Xbox Game Studios ile Xbox markasının patronunun bir konuda aynı fikirde olduğunu da belirtmek istiyoruz; Phil Spencer, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile tekli oyuncu ve hikaye temelli birinci parti oyunlara önem vermeye devam edeceklerini belirtti. Phil Spencer, bu amaçlarının yeni stüdyolar ile destekleneceğini de açıklamalarında belirtti.

Haberimizi sonlandırmadan önce küçük bir konuya da değinmek istiyoruz. Bu konu, yine Microsoft şirketinin çatısı altında bulunan Mixer hakkında. Mixer platformunun rakibi olan Twitch, Twitch Prime isimli bir hizmete sahip ve bu hizmet sayesinde oyunculara özel oyun içi ögeler veriliyor. Phil Spencer ise Twitter üzerinden, Mixer platformunda da benzer bir sistemin oluşturulabileceğini söyledi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir