Xbox Game Pass için FIFA 21, Red Dead Online ve daha fazlası geliyor

Xbox Game Pass sistemine Mayıs 2021 içerisinde gelecek olan ilk video oyunları açıklandı.

Xbox Wire üzerinden yapılan yepyeni bir açıklama sayesinde Mayıs 2021 içerisinde Xbox Game Pass sistemine eklenecek olan yeni video oyunlarını öğrenmiş olduk. Mesela, 4 Mayıs 2021 tarihinde bahsi geçen bu kütüphaneye Dragon Quest Builders 2 oyunu eklenecek. Konsol ve PC için gelecek olan Dragon Quest Builders 2 oyununu 6 Mayıs 2021 tarihinde FIFA 21, Outlast 2 ve Steep takip edecek. FIFA 21, EA Play dahilinde konsol ve PC için gelecek. Outlast 2 ise konsol, PC ve bulut sistemlerine eklenecek. Son olarak, Steep oyununu da konsol ve bulut sistemlerinde göreceğiz. Ardından da gözlerimizi 13 Mayıs 2021 tarihine dikeceğiz.

FIFA 21

Xbox Game Pass için FIFA 21 ve Red Dead Online ne zaman gelecek?

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, Just Cause 4: Reloaded, Psychonauts, Red Dead Online ve Remnant: From the Ashes oyunlarını 13 Mayıs 2021 tarihinde göreceğiz. Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, konsol ve PC için gelecek iken Just Cause 4: Reloaded oyununu da hem konsol, hem PC, hem de bulut teknolojisi dahilinde görebileceğiz. Aynı şekilde Psychonauts oyunu da konsol, PC ve bulut teknolojisi için gelecek. Oyuncuların merakla beklediği Red Dead Online oyunu ise konsol ve bulut teknolojisi üzerinden oyuncularla buluşacak. Mayıs 2021 için şimdilik için açıklanan son oyun olan Remnant: From the Ashes, sadece PC için gelecek.

Xbox Game Pass sisteminde halihazırda yer alan bazı oyunlar için yeni içeriklerin de geldiğini belirtmemiz gerekiyor. Mesela, Fallout 76 için Locked & Loaded isimli bir içerik güncellemesi geldi. Gears: Tactics ise birinci yıl dönümünü kutlamak adına güzel bir etkinlik başladı. Ayrıca, kaçırmış olabileceğiniz bir içerik güncellemesi de Nisan 2021 içerisinde Grounded için yayımlandı. Minecraft oyununa da kozmetik öge olarak R2-D2 Beanie eklenirken, Sea of Thieves oyununda da Reapers vs. The World etkinliği başladı. Xbox Game Pass Ultimate Perks olarak ise NBA 2K21: MyTEAM Bundle, Spotify Premium ve Apex Legends: Star Wars Weapon Charms verilmekte.

Tabii bir de Xbox Game Pass Quests var. Minecraft üzerinden sunulacak olan görevde 20 adet zombi veya canavar öldürmeniz gerekecek. Bunun karşılığında 150 puan kazanacaksınız. Resident Evil 7 oyununda ise 5 adet eşya toplayarak 150 puan kazanabileceksiniz. State of Decay oyununda ise 11 adet zombi öldürerek 150 puan kazanabilirsiniz. The Evil Within oyununda da 150 puan kazanabilmek adına 3 düşman öldürmeniz gerek. Bu arada, Xbox Game Pass sisteminden ayrılacak olan oyunlar da Alan Wake, Battlefleet Gothic: Armada 2, Dungeon of the Endless, Final Fantasy IX, Hotline Miami ve Plebby Quest: The Crusades olarak açıklandı.

Haberimizi sonlandırmadan önce bir de Xbox Series X/S konsollarındaki FPS Boost teknolojisine değinmek istiyoruz. Microsoft, bu sistem için dev gibi bir güncelleme yayımladı ve 74 adet video oyununun daha desteklendiğini açıkladı. Böylece, FPS Boost teknolojisi ile performansı ve çözünürlüğü iyileştirilen toplam oyun sayısı 97 oldu. Sisteme yeni eklenen oyunlar arasında ise Assassin’s Creed Unity, Deus Ex: Mankind Divided, Far Cry 5, Hollow Knight, Halo Wars 2, Mad Max, Yakuza 6 ve çok daha fazla yapıt bulunuyor. Eğer yeni nesil konsolunuz varsa, bu teknolojiyi mutlaka denemenizi öneriyoruz.