27 Ekim 2017 tarihinde Wolfenstein II: The New Colossus piyasaya sürülmüştü. Oyun gayet başarılı idi ve olumlu inceleme puanları ile hayata gelmişti. Fakat oyun çıktıktan günler, haftalar ve hatta aylar sonra ne yazık ki geliştiriciler ve dağıtımcı ekip tarafından gelir tarafından beğenilmemişti. Çünkü beklenen maddi başarıyı elde edememişti Wolfenstein II: The New Colossus. Tabii durum böyle olunca serinin üçüncü oyunu gelmez diye düşünüyorduk. Fakat bugün Wolfenstein III oyununun ilk sinyalleri verildi. Bakalım Wolfenstein 3 hakkında neler denmiş?

Wolfenstein 3

Wolfenstein 3 belki de E3 2018 sırasında duyurulabilir

Eurogamer ekibi ile Wolfenstein serisinin geliştirici ekibinden olan Andreas Öjerfors bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sırasında serinin üçüncü oyunu hakkında konuşuldu. Andreas Öjerfors öncelikle böyle bir oyun geliştiriliyor olsa bile söyleyemeyeceklerini belirtti ama eğer böyle bir video oyunu da geliştiriliyorsa, duyurusunu E3 2018 veya E3 2019 sırasında göreceğimizi belirtti. Yani, Wolfenstein III için neden böyle bir detay verildi, anlayamadık.

Andreas Öjerfors, “Eğer Wolfenstein 3 yapılacaksa, formatı ile biraz oynardık. Gerekli olduğundan değil ama bizler biraz daha farklı bir şeyler yapmak istiyoruz. Bizim ilgimizi böyle bir şey çekerdi.” dedi. Tabii bu açıklamalardan sonra belki serinin yeni oyununun FPS olmayacağını düşünmüş olabilirsiniz ama ekip bu düşünceyi aklımızdan hemen sildi. Çünkü ekip, Tetris 2 oyununu yapacak olsak bile FPS olur, dedi. Yani, Wolfenstein III oyununun da rahatlıkla FPS olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster