Ürdün, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu yasakladı

PlayerUnknown's Battlegrounds ardından Fortnite oyununun da yasaklanması bekleniyor.

Özellikle Orta Doğu içerisinde PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite gibi video oyunları yasaklanmaya devam ediyor. Bugün aldığımız bir habere göre Ürdün, geçtiğimiz hafta içerisinde PUBG olarak da kısaltılabilecek bu video oyununu, ülkede tamamen yasakladı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ise Fortnite da dahil olmak üzere ülkede 6 civarında oyun daha yasaklanacak.

PUBG

PUBG ve Fortnite gibi oyunlar, yasaklanmaya devam ediyor

Telecommunications Regulatory Commission içerisinde Director of Beneficiaries Affairs olan Mohammad AlWathiq Shaqrah tarafından yapılan açıklamalara göre özellikle de PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun ülkede yasaklanmasının sebebi, bahsi geçen video oyununun şimdiki nesli ve gelecek nesilleri olumsuz olarak etkileyecek olması olarak açıklandı.

Ürdün’de yapılan bu araştırma, muhtemelen diğer video oyunlarını da etkiliyor ki PlayerUnknown’s Battlegrounds haricinde 6 farklı oyun daha yasaklanacak. Bu oyunların içerisinden sadece bir tanesi, Fortnite, biliniyor. Geriye kalan 5 oyunun ise ne olduğu henüz açıklanmadı. Bu konu hakkında PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi de henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

PUBG, Çin gibi büyük bir markette yasaklandığı zaman oyunun geliştirici ekibi ve Tencent, Çin’in kurallarına uygun bir şekilde, farklı bir oyun geliştirmişti. Ürdün, ne yazık ki Çin kadar büyük bir video oyunu marketine sahip değil. Bu sebepten ötürü de Ürdünlü oyunculara, Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds için herhangi bir alternatif oyun geliştirileceğini sanmıyoruz ne yazık ki. Peki, bu konu hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x