Super Mario Maker 2 oyununa Link ekleniyor

Super Mario Maker 2, The Legend of Zelda oyunundan yeni içeriklerle güncelleniyor.

Super Mario Maker 2 oyununa efsanevi bir güncelleme geliyor. 5 Aralık 2019 tarihinde Nintendo Switch için bu video oyununa gelecek ücretsiz güncelleme ile yeni parkur bölümleri ve yeni bir oyun modu ile birlikte Legend of Zelda serisinden oynanabilir bir karakter olarak Link ekleniyor. Güncellemeye ait yayımlanmış olan tanıtım videosu ise hemen yukarıdan izlenebilir halde.

Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2, The Legend of Zelda ile tanışıyor

2.0.0 güncellemesini indirdikten sonra, yeni Master Sword eşyası yalnızca 8-bit Super Mario Bros tarzında kullanılabilecek. Yeni parkur seçildiğinde, Mario Link karakterine dönüşecek ve kılıçla saldırmak, ok ve bomba atmak gibi hareketlere sahip olacak. Nintendo Switch için yeni çıkan The Legend of Zelda: Link’s Awakening oyununda Link, Piranha Plants ve Goombas gibi Super Mario oyunlarından tanıdık karakterlerle karşılaşıyor ancak bu kez Link, Super Mario Maker 2 oyununda Super Mario oyununa katılıyor.

Master Sword kullanarak Link karakterine dönüşmek yaratıcılar için yepyeni bir tasarım olanakları dünyası açıyor. Link, oklarını kullanarak Mario karakterinin normalde vuramayacağı çok uzaktaki anahtarları vurabilir. Kılıcıyla olan yeni saldırı hareketi diken kaplı Spinies gibi korunan düşmanları genellikle yenebilir. Bombalarla, normalde Mario ve arkadaşları tarafından geçilmez olan bazı duvarlar kolayca patlatılabilir.

Link karakterine ek olarak, güncellemeyle daha fazla parkur bölümü ve düşmanın yanı sıra yeni bir Ninji Speedruns modu da ekliyor, bu da zorlu görev arayan oyuncular için mükemmel. Yeni Ninji Speedruns modunda, oyuncular Nintendo tarafından sadece bu mod için yaratılan parkurlarda zamanlı görevler yapabilirler. Diğer oyuncuların Ninji Ghost’ları, dünyanın dört bir yanındaki rakiplerine karşı yarışırken oyuncuların yanında koşacak.

Görünen Ninji Ghost’lar benzer bir performans seviyesindeki oyuncu verilerinden seçilir, böylece oyuncular diğer oyuncuların Ninji Ghostlar’ı ile birlikte parkuru geçerek performanslarını kademeli olarak geliştirebilirler. Oyuncular ayrıca parkurları bitirerek pullar toplayabilir ve özel Mii kostümleri almak için oyunda kullanabilirler.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x