Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Sony, E3 2020 etkinliğine katılmayacağını açıkladı

Sony, E3 2020 etkinliğine katılmak yerine daha farklı yüzlerce etkinliğe katılıp, yeni nesil konsolları hakkında konuşacak.

Geçen gün ortaya oldukça önemli bir söylenti atılmıştı. Bu söylentiye göre Sony, E3 2020 etkinliklerine katılmayacaktı. En başta bu söylenti oldukça çılgın gelmişti kulaklara; E3 2020, yeni nesil konsollar hakkında konuşmak için en büyük platformlardan biri olabilirdi. Fakat bugün o söylentiler doğru çıktı; bahsetmiş olduğumuz şirket, E3 2020 etkinliklerine katılmayacaklarını resmi olarak açıkladı. Şirket, o etkinliğe katılmak yerine dünya üzerindeki yüzlerce diğer etkinliklere katılacağını da belirtti.

Sony

Sony, E3 2020 ile aynı vizyona sahip değil

PlayStation markasının arkasındaki şirket tarafından yapılan açıklamalara göre E3 2020 etkinliği bu sene de pas geçilecek; şirket ile bu etkinlik aynı vizyona sahip değil. Şirketin bu sene oyuncuların karşısına sunmak istediği şeyler ile etkinliğin vizyonu uyuşmuyor ve bu yüzden de şirket, etkinliğe katılmak istemiyor. Tabii yine de bu durum, kimseyi durdurmayacak; daha önce de dediğimiz gibi bu dev şirket, PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarını göstermek için diğer yüzlerce etkinliğe katılacak.

Sony, 2020 senesinde ve devamında oyunculara global bir şirket olduğunu, herkesin PlayStation ailesine dahil olduğunu görmek istiyor. İşte bu sebepten ötürü de global etkinliklere katılım gösterecek bu şirket. O etkinlikler arasında ülkemizde gerçekleştirilecek herhangi bir etkinlik var mı, şu anda ne yazık ki bilemiyoruz efendim ama yeni nesil konsolu açıkçası ülkemizde erkenden görmeyi bizler de isteriz. Ayrıca, E3 etkinliklerinin yapımcısından da tüm bu konular hakkında açıklamalar geldi.

ESA, genelde bu tip konular hakkında açıklama yapmayı pek beceremez. Geçtiğimiz sene de mantıklı cümleler duyamamıştık bu şirketten. Bu sene de durum değişmedi ve Sony şirketinin E3 2020 etkinliklerini pas geçecek olması hakkında ESA, bu senenin etkinliğinin tanımını yaptı. Bu tanım içerisinde yeni deneyimlerden de bahsedildi ama hiçbir şey detaylandırılmadı. Belli ki ESA da gidişatın kötü olduğunu biliyor ve kendisini düzeltmek istiyor. Bakalım gelecekte neler olacak?

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x