Shadow of the Tomb Raider ve Sniper Elite 4 için yeni nesil güncellemesi geldi

Shadow of the Tomb Raider ve Sniper Elite 4, artık 4K/60 FPS olarak oynanabiliyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları için özel destekler gelmeye devam ediyor. Bu noktada, yeni nesil konsol desteğine kavuşan oyunlardan bir tanesi Shadow of the Tomb Raider oldu. Aslında bu oyun, daha önce Xbox Series X/S üzerinde FPS Boost teknolojisine destek vermeye başlamıştı ama şimdi, “Xbox Series X/S için Optimize Edildi” rozetine de kavuştu. Bu destek sayesinde oyun, Xbox Series X konsolunda 4K/60 FPS olarak oynanabiliyor. Xbox Series S konsolunda ise 2K/60 FPS desteği sunuluyor. PlayStation 5 tarafında ise oyunun eski nesil sürümüne bir güncelleme getirildi ve o platformda da oyun 4K/60 FPS oldu.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider haricinde Sniper Elite 4 için de bir yeni nesil güncellemesi geldi. PlayStation Plus ile daha yeni ücretsiz olarak verilmiş olan bu oyun, PlayStation 5 konsolunda artık 4K/60 FPS olarak oynanabiliyor. Aynı şey Xbox Series X için de geçerli. Xbox Series S ise daha düşük bir çözünürlükte oyunu 60 FPS olarak oynatıyor. Ücretsiz olarak yayımlanmış olan bu güncelleme, çözünürlük ve FPS değeri haricinde oyunun yükleme sürelerini de kısalttı. Bu arada, bahsettiğimiz bir önceki oyunda olduğu gibi bu oyun da daha önceden Xbox Series X/S için FPS Boost teknolojisini sunuyordu.

Yeni nesil güncellemesi geldikten sonra Shadow of the Tomb Raider oyununun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, haberimizin en tepesindeki oynanış videosuna göz atmanızı öneriyoruz. O görüntülerde, oyunun PlayStation 5 konsolundaki haline tanıklık edebilirsiniz. Hemen aşağıda ise Sniper Elite 4 için yayımlanmış olan iki farklı tanıtım videosu bulunuyor. Bu görüntülerde de bahsi geçen ikinci oyunun hem PlayStation 5, hem de Xbox Series X/S için gelen yeni nesil güncellemesine parmak basılıyor. Son olarak, bu güncellemeler hakkındaki yorumlarınızı da sayfamızın hemen aşasında bizlere sunabilirsiniz.