Ring Fit Adventure, Nintendo Switch kullanıcılarına farklı bir oyun deneyimi yaşatacak

Eğlenceli ve egzersizlerle dolu bir maceraya hazır olun.

Tokyo Game Show 2019 sırasında oldukça kapsamlı bir biçimde duyurulan oyunlardan bir tanesi de Ring Fit Adventure oldu. Nintendo Switch konsoluna özel olarak gelecek olan bu video oyunu, Nintendo Wii günlerini aratmayacak gibi görünüyor. Nintendo Switch konsoluna özel olan Joy-Con isimli kontrolcülerin hareket algılama yeteneklerini kullanacak olan oyunun bir de sıra tabanlı savaş sistemi bulunuyor.

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure, ilginç bir macera oyunu olacak

Geçtiğimiz dönemlerde oyuncuların hareketlerini algılayan pek çok video oyununu görmüştük. Haberimize konu olan Ring Fit Adventure isimli yapım da bu oyunlara benziyor fakat kendine has özelliklerle ön plana çıkacak gibi duruyor. Oyuncuların Joy-Con kontrolcülerini kullanarak yaptıkları hareketlerle ilerleme kaydettikleri oyunda, sıra tabanlı bir savaş sistemi yer alıyor. Bu savaş sisteminde, oyunculardan belirli hareketler yapılması isteniyor. Yapılan hareketlere göre oyundaki karakter vuruşlarını yapabiliyor.

Bu yapımda ana macara moduyla birlikte hızlı oyun modunun olduğunu da sizlerle paylaşalım. Dileyen oyuncular, macera modunda ilerleyerek oyunun sürükleyici havasını tadabilecekler. Dileyen oyuncular ise hem eğlenmek hem de egzersiz yapmak amacıyla bu yapımın içerisindeki mini oyunları deneyimleyebilecek. Bahsettiğimiz mini oyunlar arasında çok sayıda eğlenceli ve ilgi çekici oyunların olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Haberimize konu olan  Ring Fit Adventure, içeriğinde bazı aparatlar verilerek satılacak. Oyunun kutulu sürümünde, videodan da görebileceğiniz Joy-Con yerleştirme aparatları çıkacak. Bunlardan bir tanesi direksiyon benzeri elastik bir yapıyla elde dururken, diğeri kemer benzeri bir yapıyla ayağa bağlanacak. Tabii bu aparatlarda Joy-Con cihazları yerleştirilecek. Bu yapımın, 18 Ekim 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini belirtelim. Bu arada oyunun kutulu sürümü, aparatlarıyla birlikte dünya genelinde 80 Dolar fiyatla satılacak.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir