Red Dead Redemption 2, Steam tarafından 2020’nin en iyi oyunu seçildi

Red Dead Redemption 2 ve çok daha fazla video oyunu, yeni yıla yeni ödüller ile girdi.

Steam Ödülleri 2020, birkaç haftadır oyuncuların oyları ile düzenleniyordu ve şimdi de Valve tarafından sonuçlar açıklandı. Başlığımızdan da okuyabileceğiniz üzere 2020 senesinin en iyi video oyunu Red Dead Redemption 2 olarak seçildi. Bu oyunun oylamalardaki rakipleri ise Hades, DOOM Eternal, Fall Guys: Ultimate Knockout ve Death Stranding idi. 2020 senesinin en iyi sanal gerçekçilik oyunu ise tahmin edebileceğiniz üzere Half-Life: Alyx olarak seçildi. Half-Life serisinin en yeni oyunu olan Half-Life: Alyx, sanal gerçekçilik cihazlarına üstün bir seviyede kalite getirmişti ve bu ödülü kendisi sonuna kadar hak ediyor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 haricinde hangi oyunlar ödül aldı?

Red Dead Redemption 2 ve Half-Life: Alyx ardından ödül alan bir sonraki oyun ise Valve şirketinin bir başka oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive oldu. Oyuncular, Counter-Strike: Global Offensive oyununu 2020 senesinin en iyi aşk ile devam ettirilen oyunu olarak seçti. Bu oyunun rakipleri arasında ise Among Us ve No Man’s Sky gibi yapıtlar bulunuyordu. Açıkçası ben burada Counter-Strike: Global Offensive yerine No Man’s Sky oyununu görmeyi bekliyordum. O oyun da 2020 senesinde ciddi anlamda büyük güncellemeler aldı, en sonda yeni nesil için muhteşem bir destek sundu. Ondan sonra da sıra Fall Guys: Ultimate Knockout oyununa geldi.

Steam üzerinde en iyi arkadaşlarınız ile zevkli ödülü Fall Guys: Ultimate Knockout oyununa gitti. Burada da açıkçası biraz şaşırdım; Among Us oyununu görmeyi bekliyordum. Bence de Fall Guys: Ultimate Knockout, bu ödülü hak ediyor ama Among Us yapıtının bir anda nasıl tüm dikkati üstüne çektiğini göz önünde bulunduracak olursak, biraz şaşırabiliyorsunuz. 2020 senesinin en yenilikçi oynanış ödülü ise bir Hideo Kojima oyunu olan Death Stranding yapıtına gitti. 2020 senesinin en iyi hikayesine sahip üstün oyunu ise bir kere daha Red Dead Redemption 2 oldu ki daha iyi bir seçim olamazdı herhalde.

Kötü olduğunuz en iyi oyun ise Apex Legends olarak seçildi. Ori and the Will of the Wisps ise üstün görsel stil ödülü ile 2020 senesini kapattı. Bu sırada, en iyi müzik albümü ödülü ise DOOM Eternal oyununa gitti. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın ödülü de The Sims 4 oyununa verildi ve Steam Ödülleri 2020 bitmiş oldu. Peki, bu ödüller hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce ödüllerin tamamı, hak eden oyunlara verildi mi? Benim dikkatimi sadece en iyi desteklenen oyun olarak No Man’s Sky yerine Counter-Strike: Global Offensive oyununun seçilmiş olmasıydı ve adaylıklarda bile yeteri kadar Among Us olmamasıydı.