The Last of Us Part I, Tom Clancy’s The Division Resurgence, Ghost of Tsushima ve Assassin’s Creed Infinity gibi oyunlardan gelen yeni haberlerimiz ile radarımızdan kaçan gelişmeler isimli yazı serimiz devam ediyor. Eğer dilerseniz, sizler de hemen aşağıdaki başlıkları kullanarak, geçen haftanın en ilgi çeken ama internet sitemizde bağımsız olarak yer veremediğimiz haberleri sizler de rahatlıkla görebilirsiniz efendim.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: The Last of Us Part I
Radarımızdan kaçan gelişmeler: The Last of Us Part I

Radarımızdan kaçan gelişmeler

The Last of Us Part I oyununun geliştirilme süreci bitti

Daha hiçbir oynanış videosu bile gösterilmemiş olan The Last of Us Part I oyununun geliştirilme sürecinin bittiği resmi olarak duyuruldu. Bu sırada oyunun geliştirici ekibi, bu yapıt üzerinde çalışırken hiçbir “crunch” dönemi geçirmediklerini, sağlıklı bir şekilde çalışıldığını belirtti ve ayrıca bir başka geliştirici de bu projenin basit bir para tuzağı olmadığını, oyunun yeniden yapımına ciddi bir şekilde emek harcandığını ve önem verildiğini söyledi.

Avatar: Frontiers of Pandora, AAAA seviyesindeki bir başka oyun olabilir

AAA seviyesindeki oyunlar, yüksek bütçeli projeleri lanse ederken, bir anda hayatımıza Skull and Bones ve The Callisto Protocol ile AAAA seviyesindeki oyunlar girdi. Şimdi ise Ubisoft şirketindeki bir ürün yöneticisi asistanı, LinkedIn hesabı üzerinde Avatar: Frontiers of Pandora oyununun da AAAA seviyesinde olduğunu belirtti. Bu ibare, normalden daha yüksek bütçeli ve sadece yeni nesil için geliştirilen oyunlar için kullanılıyor gibi görünüyor.

Marvel’s Avengers için sıradaki yeni karakter Winter Soldier olabilir

Daha önce Marvel’s Avengers hakkında bolca doğru bilgi sızdırmış olan bir Twitter kullanıcısı, aynı video oyunu için sıradaki yeni karakterin Sergeant James Buchanan “Bucky” Barnes, yani Winter Soldier olduğunu belirtti. Şimdilik bu konu hakkında daha fazla detay bulunmuyor ama bu karakter muhtemelen küçük çaplı olacak; bu senenin asıl büyük karakterinin She-Hulk olacağı daha önce söylenmişti ama planlar her zaman değişebilir tabii ki.

Supermassive Games, Nordisk Games tarafından satın alındı

Until Dawn, The Quarry ve The Dark Pictures Anthology serisinin arkasındaki stüdyo olan Supermassive Games, Nordisk Games tarafından satın alındı. Bahsi geçen bu şirket, Avrupa temelli birçok oyun geliştirme stüdyosu üzerinde halihazırda hisseler tutuyor ama Supermassive Games, tamamen Nordisk Games tarafına ait olacak. Bu stüdyo ayrıca şirket için Birleşik Krallık içerisinde yapılmış olan ilk yatırım olarak geçiyor.

SBK 22 için yeni bir oynanış videosu yayımlandı

Milestone tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülecek olan SBK 22 için oynanış videosu yayımlandı. YouTube üzerinden sizlerin de izleyebileceği bu görüntülerde tek bir turluk oynanış anı görüyoruz ve oyunun geliştirilme aşamasındaki haline tanıklık ediyoruz. Bu video oyununun 15 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini ve resmi lisansları içerisinde bulunduracağını da hatırlatmak istiyoruz. SBK 22, WorldSBK 2022 deneyimini sunacak.

Evil Dead: The Game
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Evil Dead: The Game

Evil Dead: The Game için ücretsiz bir içerik güncellemesi geldi

Evil Dead: The Game, 1992 senesine ait olan Army of Darkness filmi ile alakalı olan yeni içeriklere ücretsiz olarak kavuştu. Evil Dead serisinin bu üçüncü filminde karakterler, orta çağda ölümsüzlere karşı bir savaş veriyordu ve bu savaş şimdi de oyunlara taşındı. Bu güncellemede yeni kozmetik ögeler, Castle Kandar haritası, iki yeni silah ve keşif modu Evil Dead: The Game yapıtına ekleniyor. Bu içerikler ücretsiz olsa bile kozmetik ögeler ücretli.

Bungie, rekabetçi bir Destiny oyunu yapıyor olabilir

Destiny serisinin arkasındaki Bungie ekibinin uzun bir zamandır yeni video oyunları geliştirdiği biliniyor ve şimdi, yayımlanan yeni bir iş ilanına göre geliştirilmekte olan oyunlardan bir tanesi Destiny serisine ait ve elektronik spor için rekabetçi bir yapıda sunulacak. Bazı tahminlere göre bu iş ilanı, daha önce sızdırılmış olan Destiny serisinin mobil oyununa ait. Bazı tahminler ise 2025 senesine kadar piyasaya sürüleceği belirtilen ikinci büyük oyunu işaret ediyor.

Tom Clancy’s The Division Resurgence için yeni oynanış videosu yayımlandı

Ubisoft, resmi YouTube kanalı üzerinden Tom Clancy’s The Division Resurgence için yeni videolar yayımladı. Bu görüntülerden ilki, üç dakika uzunluğundaki bir saf oynanış videosuydu. Yayımlanan ikinci video ise geliştirici günlüğü tadındaki yedi dakika uzunluğundaki bir başka görüntüydü. Bu görüntülerde de markaya eklenmiş olan yeni hikayeler, yeni taraflar ve daha fazlasından bahsedildi. Bu görüntülerdeki oyun, henüz alfa sürümünde.

Rumbleverse oyununun çıkış tarihi açıklandı

YouTube üzerinden yayımlanan yeni bir video sayesinde Rumbleverse oyununun çıkış tarihi öğrenmiş olduk. Geliştirici ekibin söylediğine göre bu yapıt, erken erişim sürecine ihtiyaç duymayacak ve direkt olarak oynaması ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürülecek. Oyunun ilk sezonu da çıkış tarihinden 1 hafta sonra başlayacak. Birinci sezon ile oyuna savaş bileti sistemi eklenecek ve Duos modu da çıkış gününden itibaren aktif olacak.

MultiVersus için açık beta tarihi açıklandı

Yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki MultiVersus oyununun açık beta süreci 26 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Bu süreç herkese açık olacak ama erken erişim hakkı kazanan oyuncular, açık betaya 19 Temmuz 2022 tarihinden itibaren katılım gösterebilecek. Erken erişim hakkı, kapalı beta sürecine katılmış olan oyunculara ve Twitch Drops üzerinden rastgele oyunculara hediye edilecek gibi görünüyor.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Ghost of Tsushima
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Ghost of Tsushima

Pathfinder: Wrath of the Righteous – Enhanced Edition duyuruldu

Pathfinder: Wrath of the Righteous, 29 Eylül 2022 tarihinde Pathfinder: Wrath of the Righteous – Enhanced Edition olarak güncellenecek. Ayrıca bu oyun, aynı tarihte PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkacak. Oyun ne yazık ki yeni nesil konsollar için destek sunmayacak ve Nintendo Switch üzerinde de bulut teknolojisi üzerinden oynanabilecek. Pathfinder: Wrath of the Righteous – Enhanced Edition, konsollar için de standart olacak.

Epic Games Store ile ücretsiz olarak verilecek oyunlar açıklandı

21 Temmuz 2022 ile 28 Temmuz 2022 tarihleri arasında Epic Games Store üzerinde Tannenberg ve Shop Titans oyunlarının ücretsiz olarak dağıtılacağı resmi olarak açıklandı. Oyuncular bu iki oyunu da herhangi bir ücret ödemeden, kalıcı olarak kütüphanelerine ekleyebilecekler. Tannenberg ve Shop Titans, Wonder Boy: The Dragon’s Trap oyununun yerine gelecek. Kendisini de kütüphanelerinize eklemenizi öneriyoruz.

Aliens serisi için yeni bir video oyunu geliştiriliyor

Alien: Isolation, Aliens: Fireteam Elite ve Aliens: Dark Descent derken, aynı seri için yeni bir oyunun geliştirildiği resmi olarak açıklandı. Survios isimli oyun geliştirme stüdyosu, 20th Century Games ile iş birliği yaparak bahsi geçen seri için bilgisayar, konsollar ve sanal gerçekçilik cihazlarında çalışmak üzere oyunu yapıyor. Oyun, tek oyunculu olacak ve aksiyon-korku ögelerini temel alacak. Yeni bilgiler ise yakın gelecekte verilecek.

Ghost of Tsushima, 9.7 milyon adet sattı

Sucker Punch Productions, Ghost of Tsushima oyununun çıkışının ikinci yıl dönümünü kutladı. Bu kutlamalar dahilinde de oyunun güncel satış rakamı açıklandı. Stüdyo tarafından verilen bilgilere göre bahsi geçen bu video oyunu, çıkışından beri 9.73 milyon adet satmayı başardı. Aynı zamanda, oyunda 540 milyon kere düello yapıldığı ve Legends modunun da 91 milyon kere oynandığı belirtildi. Yani, karşımızda oldukça başarılı bir oyun var.

The Sims 4 için cinsel yönelim özellikleri geliyor

28 Temmuz 2022 tarihinde The Sims 4 için yeni bir genişletme paketi çıkacak. Ücretli olan bu içeriğin yanında bir de oyuna yeni özellikler ekleyen ücretsiz bir güncelleme sunulacak. İşte bu güncellemenin yeni bir özelliği olarak cinsel yönelim özellikleri duyuruldu. Oyuncular bu güncellemeden sonra hangi cinsiyetlere karşı ilgili olduğunu, romantik ve cinsel ilişkilere açık olup, olmadığını belirleyebilecek; kendilerini daha iyi yansıtabilecek.

Sea of Thieves
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Sea of Thieves

Sea of Thieves oyununun yeni güncellemesi ertelendi

Sea of Thieves için hazırlanan Captaincy Update isimli yeni özellik güncellemesi, normalde Temmuz 2022 içerisinde çıkacaktı ama şimdi önemli bir erteleme yaşandı ve güncelleme, Ağustos 2022 dönemine ertelendi. Oyuncular bu güncellemeden sonra gemilerine isim verebilecek, gemilerinin kabinlerini kozmetik açıdan değiştirebilecek, benzersiz hediyeler kazanabilip, onları da kabin içerisinde gösterebilecek.

Assassin’s Creed Infinity, Japonya temalı olabilir

Jeff Grubb tarafından ortaya atılan yeni bir söylentiye göre Assassin’s Creed Infinity içerisindeki temalardan bir tanesi Japonya olacak. Bağımsız olarak sızdırılan ve pek de güvenilir olmayan bir başka bilgiye göre ise oyundaki ikinci tema Rusya olacak. Assassin’s Creed Infinity, içerisinde 1’den fazla mekan/dönem/tema bulunduran bir video oyunu olacak gibi görünüyor. Bakalım bu söylentilerden hangileri gerçek olacak?

The Callisto Protocol için yeni bir oynanış görüntüsü yayımlandı

Game Informer ile röportaj gerçekleştiren The Callisto Protocol oyununun geliştirici ekibi, bahsi geçen bu yeni yapıt için yepyeni görüntüler gösterdi. Eğer dilerseniz, bu heyecan verici oyun için yapılmış olan röportajı buradan izleyebilirsiniz. Eğer sadece izole edilmiş oynanış görüntülerini görmek istiyorsanız da sizi bu bağlantıya davet edeceğiz. Yeni görüntülerin oldukça kısa olduğunu da belirtmek istiyoruz.