PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyunu kapanıyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, 29 Nisan 2021 tarihinde oynanamaz hale gelecek.

Oyuncuların karşısına ilk olarak Ocak 2019 içerisinde çıkmış olan PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, ne yazık ki kapılarını kapatacağını açıkladı. Bu video oyunu, orijinal PlayerUnknown’s Battlegrounds yapıtına bir alternatif olarak sunulmuştu. Malum, ana oyun orijinaldi ve yüksek sistem gereksinimleri istiyordu. PUBG Lite olarak kısaltabileceğimiz bu ikinci oyun da hem ücretsizdi, hem de mobil seviyede bir görsellik sunuyordu. Bu sayede oyunun sistem gereksinimleri oldukça düşüktü; neredeyse isteyen herkes oynayabiliyordu. Bu sırada, oyunun neden kapandığı net olarak belirtilmedi ama atılacak olan bazı adımlardan bahsedildi.

PUBG Lite

PUBG Lite oyununun sonu geldi

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununun indirme işlemleri 30 Mart 2021 tarihinde kapatıldı. Yani, artık bu oyunu indirebilmeniz imkansız. Bunun üzerine, oyunun sunucuları da 29 Nisan 2021 tarihinde kapanacak. Sunucular kapandığı zaman da tahmin edebileceğiniz gibi oyunu oynamak imkansız olacak. Son olarak, oyunun sunduğu oyuncu desteği de 29 Mayıs 2021 tarihinde kapılarını kapatacak. Oyuncular, 29 Nisan 2021 tarihine kadar oyunu diledikleri gibi oynamaya devam edebilecek; L-Coin birimini satın alabilecek ve onları harcayabilecek. Açıkçası, bu noktada herkese ücretsiz olarak L-Coin dağıtılabilirdi diye düşünüyoruz. Oyun kapanıyor sonuçta.

PUBG Lite oyununun kapanması ardından oyuncuların bilgisayarda tercih edebileceği tek oyun, orijinal yapıt kaldı. Bu sırada, mobil platformlarda PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ve PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite Mobile oyunları da varlığını sürdürmeye devam ediyor ama aynı şekilde bu mobil oyunların da yakın zamanda kapatılacağı düşünülüyor. Sonuçta, bu serinin devam oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds: New State, 2021 senesi içerisinde iOS ve Android için çıkışını gerçekleştirecek. Bu noktada, Krafton tarafı sadece tek bir mobil oyunu ve tek bir bilgisayar/konsol oyununu desteklemek isteyebilir.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x