PlayStation için Haziran 2022 içerisinde daha fazla büyük duyuru yapılacak

God of War: Ragnarök oyununun çıkış tarihi açıklanabilir ve bu tarih de Kasım 2022 olabilir.


Tom Henderson tarafından ortaya atılan yeni bir söylentiye göre Sony Interactive Entertainment, 3 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu State of Play ile yetinmeyecek ve Haziran 2022 içerisinde daha fazla etkinlik düzenlemeye devam edecek. Daha doğrusu, işin içine etkinlik girecek mi, bilmiyoruz ama büyük duyurular gelmeye devam edecek. Bu duyurulardan bir tanesi ise söylentilerin devamına göre God of War: Ragnarök ile alakalı olacak. Bloomberg tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Sony Interactive Entertainment şirketinin sıradaki büyük oyunu, PlayStation için Kasım 2022 içerisinde piyasaya sürülecek.

Sony ve PlayStation

Bloomberg tarafının yayımladığı rapora göre Sony Interactive Entertainment, God of War: Ragnarök oyununu orijinal olarak Eylül 2022 için planlıyordu ama ufak bir erteleme yaşandı. Şimdi ise yeni çıkış tarihi Kasım 2022 içerisinde olacak. Artık bu tarih final olduğu için de Haziran 2022 içerisinde resmi çıkış tarihi duyurusunu alacağız. Bloomberg, bu bilgileri Sony Interactive Entertainment şirketindeki üç farklı güvenilir kaynaklarından aldığını belirtti. Ayrıca, çıkış tarihinin bu ay içerisinde duyurulacak olması, Tom Henderson tarafından paylaşılan söylentilerle de uyuşuyor. Bunların haricinde, oyunun sayfasının güncellenmesi, bazı promosyon eşyalarının satışa hazırlanması filan da unutulmamalı tabii ki.

God of War: Ragnarök haricinde bir de Uncharted: Legacy of Thieves Collection oyununun PC sürümü var. Bahsi geçen paketin PC sürümü için çıkış tarihi de muhtemelen Haziran 2022 içerisinde açıklanacak; Metacritic üzerinde ortaya çıkan bir bilgiye göre Uncharted: Legacy of Thieves Collection, 20 Haziran 2022 tarihinde piyasaya sürülecek. Yani, eğer bu tarih doğruysa, Sony Interactive Entertainment tarafının kısa bir süre içerisinde resmi duyuruyu yapması gerekiyor. Daha önce aynı tarihin Epic Games Store tarafından da verildiğini hatırlatmak istiyoruz. Metacritic, belki de bu yüzden tarihi değiştirmiş olabilir, bilemiyoruz efendim.