Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayStation, her sene 4 büyük global etkinlikte yer almaya hazırlanıyor

Belli ki Sony, PlayStation markası için güçlü bir 2020 senesi hayal ediyor.

PlayStation, bu sene E3 2019 etkinliğine katılmayacak olması ile dikkat çekmişti; bundan önce Sony, dünyanın dört bir yanından farklı etkinliklerde boy gösteriyordu ama belli ki 2019, şirket için sessiz bir sene olacaktı. Bugün ise ortaya bir iş ilanı çıktı. O iş ilanına bakarak, bahsettiğimiz markanın, her sene 4 büyük global etkinlikte yer almaya hazırlandığını görebiliyoruz.

PlayStation Experience

PlayStation, 2020 için büyük düşünüyor olabilir

Bahsetmiş olduğumuz marka, şu sıralar bir etkinlik menajeri arıyor. İş ilanında da bu menajerin her sene 3-4 farklı büyük ve global etkinlik düzenlemesi beklendiği belirtiliyor. Tabii bu noktada aklımıza hemen birçok farklı etkinlik geliyor.

Sony bu noktada Avrupa için Gamescom, Amerika için E3, Asya için Tokyo Game Show ve kendileri için genel anlamda PlayStation Experience etkinliğini planlıyor olabilir. Tabii PlayStation Meeting etkinliği de var ama bu etkinlik, kurumsal bir yapıya sahip olduğu için kendisini tahminlerimize katmadık.

Tabii şirketin bu noktada kendisini geliştiriyor olması, 2020 için büyük planların olduğunu da işaret ediyor olabilir. Sony tarafının Nisan 2020’ye kadar yeni nesil konsollarını piyasaya sürmeyeceğini resmi olarak biliyoruz. Bu noktada da şirket, 2020 senesinin ikinci yarısında yeni nesil konsollarını piyasaya sürmek istiyor olabilir ve yeni neslin tanıtımı için de güçlü bir etkinlik planı isteniyor olabilir.

Konu hakkında ne yazık ki daha fazla bilgiye sahip değiliz. Bu yüzden de haberimizi sonlandırmamız gerekiyor fakat oyuncuların şimdiden 2020 için heyecanlandığını söyleyebiliriz. Özellikle PlayStation Experience 2019, PlayStation Experience 2020 ve E3 2020, Sony tarafını destekleyen oyuncular tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir