Şubat 2023 içerisinde çıkan sanal gerçeklik odaklı bir güncellemenin ardından Hello Games, No Man’s Sky oyununun yeni Interceptor güncellemesini oyunculara sundu. Bu güncelleme; kullanılabilir Sentinel gemileri, bozulmuş dünyalar ve daha fazlasını sunarak, oyuncuların karşısına yepyeni içerikler çıkarttı. Interceptor, temel olarak aslında Şubat 2023 içerisinde gelen Fractal güncellemesinin kaldığı yerden devam ederek yeni Interceptor gemi sınıfını (daha önce sefere özel bir ödüldü) herkesin kullanımına sunuyor. Ancak, bu gemilerin benzersiz Sentinel teknolojisi göz önüne alındığında, oyuncuların onları çalıştırmak için bazı özel kaynaklara ihtiyacı olacak.

Sentinel, No Man’s Sky oyununun bu son güncellemesinde önemli bir yer tutuyor; oyuncular Sentinel Multi-Tool ve Sentinel sırt roketlerini de edinebilecekler. Buna ek olarak, iyi silahlanmış oyuncuların güçlü Sentinel Capital gemileriyle mücadele etmesi artık mümkün; yeni tehditlere karşı kazanılan zafer, oyuncunun “Wanted” statüsünü ortadan kaldırıyor ve yeni yüksek değerli ödüller kazandırıyor. Interceptor ayrıca garip bir kristalin nöbetçi muhafızları; bozulmuş dronlar, devasa mekanik örümcekler ve onların daha küçük yengeç benzeri varlıkları da dahil olmak üzere yeni formlara dönüştürdüğü bozulmuş dünyaları da tanıtıyor.

Bahsi geçen bu yeni düşmanlar gizlilik teknolojisi, alev püskürtücüler ve patlayıcı silahlar ve daha fazlasını kullanıyor. Bu yüzden onlarla savaşmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Keşfetmek için güvenli olduğunda ise bozulmuş dünyalar; yağmalanacak düşürülmüş Interceptor gemileri, gizli ekipmanlar ve terk edilmiş kamplar da dahil olmak üzere yeni binalar gibi şeyleri ortaya çıkaracak. No Man’s Sky oyununun Interceptor güncellemesini, bilek arayüzü kontrolleri ve geliştirilmiş görseller dahil sanal gerçeklik iyileştirmeleri ve Xbox konsollarında performans iyileştirmeleri tamamlıyor. Interceptor bugün PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve VR üzerinde mevcut tüm oyuncular için ücretsiz bir güncelleme olarak çıktı.

Etiketler: