En yeni Nintendo Direct: Partner Showcase; dokunaklı hikaye anlatımı, şaşırtıcı zorluklar, karakter özelleştirme, heyecan verici aksiyon ve hatta bazı yapışkan yapışkanlarla dolu oyunlar ile sunuldu. Nintendo şirketinin çeşitli yayıncılık ve geliştirme ortaklarından gelen bu geniş oyun yelpazesi 2024 yılı boyunca Nintendo Switch ve çok daha fazlasına geliyor.

Duyuruda öne çıkan oyunlar arasında Disney Epic Mickey: Rebrushed oyununun tanıtımı yer alıyor; Mickey Mouse’u yaratıcılık ve keşif ruhu gerektiren destansı bir yolculuğa çıkaran bir aksiyon-macera oyunu karşımıza çıkacak. Ayrıca, bir karınca boyutunda olduğunuz ve tehlikelerin hayattan daha büyük olduğu bir hayatta kalma-macera oyunu olan Grounded ve Super Monkey Ball serisinin 10 yıldır ilk yepyeni oyunu olan Super Monkey Ball Banana Rumble da gösterildi.

Nintendo ayrıca yeni denizaltı keşif oyunu Endless Ocean Luminous yapıtının yanı sıra Nintendo Switch Online ve Nintendo Switch Online + Expansion Pack üyeleri için bugün oynanabilecek, Rare şirketinden gelen beş klasik oyununu da gün ışığına çıkardı. Super NES oyunu BATTLETOADS IN BATTLEMANIACS ve Nintendo 64 oyunu Blast Corps da dahil olmak üzere bu oyunlar, orijinal lansmanlarından bu yana ilk kez bir Nintendo sisteminde mevcut.

Etkinlikte gösterilen oyunlar

Disney Epic Mickey: Rebrushed: Disney klasik hikayelerinden esinlenilmiş bir dünya olan Wasteland’de renkli bir maceraya atılan Mickey Mouse’a katılın. İlk olarak Wii konsolunda piyasaya sürülen aksiyon-macera 3D platform oyununun bu geliştirilmiş yeniden yapımında çeşitli yükseltmelerle birlikte 2010 klasiğini oynayın. Güncellenmiş grafikler ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra Mickey Mouse’un yetenekleri yepyeni bir dizi beceri ve daha fazlasıyla geliştirildi. Orijinal oyunun hayranları ve yeni hayranlar bu oyun ile gerçekten “epik” boyutlarda bir maceraya hazır olun. Oyun, bu yıl Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

World of Goo 2: World of Goo’nun bu devam oyunu daha da fazla goo içeriyor! Hayal gücünüzü test edin ve canlı sıvı yaratıkları kullanarak köprüler inşa edin, kuleler büyütün, araziyi şekillendirin ve uçan makinelere yakıt sağlayın. Tehlikeli, fizik tabanlı bir dünyada geçen 64’ten fazla seviyede Patlayıcı, Büyüyen ve Küçülen Goo da dahil olmak üzere farklı yeteneklere sahip yeni Goo Topu türlerini keşfedin. World of Goo 2, 23 Mayıs’ta Nintendo Switch’te konsola özel olarak piyasaya çıktığında Goo’nun peşinden gidin.

Grounded: Bir karınca boyutunda olduğunuz ve böcek yaşamının eylemlerinize tepki verdiği bu sürükleyici kooperatif hayatta kalma-macera oyununda hayatta kalın, inşa edin ve keşfedin. Tek başınıza veya en fazla üç arkadaşınızla çevrimiçi oynayın ve kendi arka bahçenizin tehlikeli harikalarını keşfedin. Eşyalarınızı korumak için üsler inşa edin ve her şekil ve (çok büyük) boyuttaki tehlikelere karşı şansınızı artırmak için yeni araçlar, silahlar ve zırhlar üretin. Ayrıca, Playgrounds Modunda yeni maceralar yaratın ve paylaşın. Grounded 16 Nisan’da Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

Penny’s Big Breakaway: Size Sonic Mania’yı getiren ekibin 3D platform macerasında Penny ve Yo-Yo’ya katılın. Sallanın, atılın, takla atın ve 11 renkli dünya ve 40 seviye boyunca yolunuzu kandırın. Yo-Yo’yu geçici olarak dönüştürmek için lezzetli ikramları kullanın, ona hareket hızını artırma, Penny’yi zarardan koruma ve çok daha fazlası için yetenekler kazandırın! Çeşitli yo-yo akrobasileri ve dönüşümleri kullanarak yakalanmaktan ve İmparator’un sonsuz penguen ordusundan kaç. Ayrıca, Zaman Saldırısı Modunda hızlı koşma becerilerinizi gösterin ve bonus öğeler, aşamalar ve açılabilir ekstralar için topladığınız paraları kullanın. Şimdi Nintendo Switch’te bulunan Penny’s Big Breakaway’de gerçek yıldız gücünüzü keşfedin!

Endless Ocean Luminous: Nintendo’nun bu yeni Endless Ocean oyununda her seferde değişen uçsuz bucaksız bir sualtı dünyasına dalın. Gizemli Peçeli Deniz’in derinliklerini kendi başınıza keşfedin veya çevrimiçi olarak 30 oyuncuya kadar dalış yapın. Burada karşılaşabileceğiniz 500’den fazla farklı deniz yaşamı türü var – hatta nesli tükenmiş veya efsanevi olduğu düşünülen yaratıkları bile bulabilirsiniz. Denizaltı yolculuğunuz sizi nereye götürecek? Endless Ocean Luminous 2 Mayıs’ta Nintendo Switch’te.

“Nadir” Bir Beşli Nintendo Switch’te Görücüye Çıkıyor: Hepsi Rare tarafından geliştirilen beş oyun Nintendo Switch Online ve Nintendo Switch Online + Expansion Pack* koleksiyonlarına ekleniyor. Nintendo Switch Online üyeleri Super NES – Nintendo Switch Online kütüphanesinin bir parçası olarak KILLER INSTINCT ve BATTLETOADS IN BATTLEMANIACS’ın, NES – Nintendo Switch Online kütüphanesinin bir parçası olarak SNAKE RATTLE N ROLL ve R.C. PRO-AM’in keyfini çıkarabilir. Nintendo Switch Online + Genişleme Paketi üyeleri bu oyunları ve Nintendo 64 – Nintendo Switch Online kütüphanesine yıkıcı araç aksiyonu getiren Blast Corps’u oynayabilir.

STAR WARS: Battlefront Classic Collection: Büyük ölçekli savaş klasiklerinden oluşan bu koleksiyonda STAR WARS galaksisinin dört bir yanında savaşın! 2004 yapımı STAR WARS Battlefront ve 2005 yapımı devam oyunu STAR WARS Battlefront II’yi içeren her oyunda solo seferler, yerel çok oyunculu maçlar ve 64 oyuncuya kadar devasa çevrimiçi savaşlar yer alıyor. Efsanevi yıldız gemilerine pilotluk yapın ve Luke Skywalker, Anakin Skywalker ve Darth Vader gibi tanıdık karakterler olarak olasılıklara meydan okuyun. Bu koleksiyon ayrıca Kit Fisto ve Asajj Ventress gibi ek oynanabilir karakterler ve Jabba’nın Sarayı, Bespin gibi bonus haritalar içerir: Bulut Şehri ve Yavin 4: Arena gibi bonus haritalar da içeriyor. STAR WARS: Battlefront Classic Collection 14 Mart’ta Nintendo Switch’te. Ön siparişler şimdi Nintendo eShop’tan alınabilir.

SOUTH PARK: SNOW DAY!: Bu eşli aksiyon oyununda kasabayı kurtarmak için Cartman, Stan, Kyle ve Kenny ile takım olun. Kendi New Kid’inizi özelleştirin ve South Park’ın karla kaplı sokaklarında tek başınıza veya üç arkadaşınızla birlikte yepyeni bir hikayede savaşın. Dünyayı kurtarmak ve okulsuz bir günün tadını çıkarmak için maceraya atılırken çeşitli silahlar kuşanın ve yıkıcı özel yetenekler kullanın. SOUTH PARK: SNOW DAY! 26 Mart’ta Nintendo Switch’te piyasaya sürülecek. Ön siparişler şimdi Nintendo eShop’ta mevcut.

Another Crab’s Treasure: Münzevi bir yengeç olun ve kirlenmiş bir okyanusta destansı bir hazine avında değerli kabuğunuzu geri alın! Etrafınızdaki çöpleri – teneke kutular, kartonlar ve başka ne bulursanız – kendinizi yengeç düşmanlarına ve derinlerde gizlenen diğer tehditlere karşı korumak için kabuk benzeri bir zırh olarak giyin. Kendinizi savunmak için farklı özel yeteneklere sahip 60’tan fazla kabuk toplayın ve çeşitli okyanus canlılarından öğrendiğiniz Adaptasyonlarla savaş becerilerinizi geliştirin. Another Crab’s Treasure 25 Nisan’da Nintendo Switch’te kıyıya vurduğunda harika zaman geçirin.

Contra: Operation Galuga: 80’li yılların klasik aksiyon oyununun modern grafikler, yeni özellikler ve patlayıcı co-op dövüşlerle yeniden uyarlanmış halini oynayın! Contra: Operation Galuga 12 Mart’ta Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor ve şimdi Nintendo eShop’ta bulunan ücretsiz demo ile yoğun aksiyonu kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Ön siparişler de bugün Nintendo eShop’ta başlıyor.

Pepper Grinder: Bu aksiyon dolu, kazı macerası platform oyununda, maden arama tutkusuna sahip denizci bir ruh olan Pepper başrolde. Güvenilir silahı Öğütücü’yü kuşanan Pepper, kayıp servetini geri almaya çalışırken arazide ve suda ilerliyor, makineleri kontrol ediyor ve düşmanları un ufak ediyor! Bulmaca platformunda ilerleyin, patronlarla savaşın, hazineyle güçlenin ve gizli seviyeleri keşfedin. Pepper Grinder 28 Mart’ta Nintendo Switch’te. Şimdi Nintendo eShop’ta bulunan ücretsiz demo ile bu renkli animasyonlu dünyaya dalın!

Suika Game Multi-Player Mode Expansion DLC: Büyük meyveler yapın, hem de arkadaşlarınızla! Meyve eşleştirmeli gündelik bulmaca oyunu fenomeni Suika Game, yerel iki oyunculu savaşları ekleyen ücretli bir DLC sezon geçişine sahip oluyor ve gelecekte çevrimiçi çok oyunculu mod da gelecek. Yeni Zaman Sınırı ve Saldırı modlarının yanı sıra Orijinal modda emeğinizin meyvelerinin tadını çıkarın. Nintendo Switch’te artık mevcut olan Suika Game için bu tatlı DLC’nin tadını çıkarın! Kendi büyük meyvelerini toplamak isteyen yeni oyuncular, oyunu ve Çoklu Oyuncu Modu Genişletme DLC’sini içeren ve şu anda Nintendo eShop’ta bulunan bir paketi de satın alabilirler.

Pentiment: 16. Yüzyıl Bavyera’sına yolculuk edin ve küçük bir topluluğu yıllarca etkileyecek seçimler ve sonuçlarla yüzleşin. En eski basılı kitaplardan esinlenen canlı bir resimli dünyaya adım atın ve küçük Tassing kasabasında ve yakındaki Keirsau Manastırı’nda renkli bir karakter kadrosuyla tanışın. Yol boyunca vereceğiniz her karar, topluluğun geleceğini nesiller boyu etkileyebilir. Pentiment yarın Nintendo’da piyasaya çıktığında bu çalkantılı dönemde kendi yolunuzu bulun.

Tales of Kenzera: ZAU: Bantu kültürlerinin zengin mitlerinden ilham alan dokunaklı bir aksiyon-macera oyununa başlayın. Zau olarak, değerli bir Nganga veya ruhani şifacı olmak ve babanızın ruhunu geri almak için kendi duygularınızla yüzleşmelisiniz. Güneş ve aydan gelen kozmik güçleri kullanın ve Ölüm Tanrısı ile birlikte Kenzera’nın güzel ve hain topraklarında cesurca savaşın. Tales of Kenzera: ZAU 23 Nisan’da Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor. 10’luk indirim ve özel avantajlar için bugün ön sipariş verin.

ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist: ENDER LILIES’in bu devam oyununda sırlar ve entrikalarla dolu birbirine bağlı bir haritayı keşfedin: Şövalyelerin Sessizliği. Aksiyon, macera ve bir yıkım ve yenilenme hikâyesi Lilac ve yoldaşlarının önüne seriliyor. Yol boyunca boss’ları alt edin, yeni beceriler kazanın, düşmanları yardımcı familiar’lara dönüştürün ve yoldaşlarınızla bağlarınızı derinleştirin. Tüm sihrin kaynağı olarak kabul edilen bu mistik topraklarda sizi hangi gizemler bekliyor? ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist bu yıl Nintendo Switch’te çiçek açıyor.

Super Monkey Ball Banana Rumble: AiAi ve arkadaşları Super Monkey Ball serisinin en yeni macerasında geri döndü! Karakterinizi 300’den fazla seçenek arasından özelleştirin, 200’den fazla aşamada yuvarlanın, yeni Spin Dash hareketiyle rakiplerinizi geçin, yepyeni bir ortak Macera Modunda arkadaşlarınızla oynayın ve seri tarihinde ilk kez 16 oyuncu çevrimiçi olarak zafere giden yolda eğilebilir. Gümbürtü Başlasın! Super Monkey Ball Banana Rumble 25 Haziran’da sadece Nintendo Switch’te piyasaya çıktığında Top Banana olmayı hedefleyin. Ön siparişler şimdi Nintendo eShop’ta mevcut.

Monster Hunter Stories: Orijinal RPG destanının bu geliştirilmiş versiyonunda bir Monster Rider olun ve Monster Hunter serisinden sayısız canavarla arkadaş olun! İlk olarak 2017 yılında Nintendo 3DS sistemi için piyasaya sürülen Monster Hunter Stories for Nintendo Switch, HD görseller, yeni seslendirmeler, oyundan sanat eserleri ve müziklerle dolu bir müze modu ve daha önce yalnızca Japonya’da mevcut olan ek içerikler sunuyor. Monster Hunter Stories bu yaz Nintendo Switch’e geliyor.

Pocket Card Jockey: Ride On!: Sevilen solitaire at yarışı oyunu Nintendo Switch’e doğru dörtnala koşuyor! Solitaire oynayarak bitiş çizgisine ulaşın ve atlarınızın eve altın götürmesine yardımcı olmak için elinizden gelen en iyi kartları bir araya getirin. Büyük kazanın ve ahırınıza ekleyebileceğiniz yeni atlara sahip olun. Daha stratejik oyuna olanak tanıyan yeni kurallar, rahat Joy-Con kontrolleri ve 3D olarak yeniden doğan yarış bölümleri. Çevrimiçi yarışın, kendi hızınızda oynayın veya sadece sevimli atları yetiştirip toplayın. Nasıl oynarsanız oynayın, iyi vakit geçireceksiniz. Tam Pocket Card Jockey: Ride On! oyununun tamamı ve oynanabilir bir demosu artık Nintendo Switch’te mevcut!

Shin Megami Tensei V: Vengeance: Shin Megami Tensei V’in bu kesin sürümünde kıyamet sonrası bir dünyada yolunuzu çizin. Yeni mekanlar ve iblisler içeren yepyeni bir hikaye de dahil olmak üzere, seçimlerinizin tüm varoluşun kaderini belirleyeceği iki eksiksiz hikaye yolu sizi bekliyor. Çelişkili ve trajik ahlaki kararlara yönelin ve dramatik bir intikam hikayesiyle yüzleşin veya orijinal Shin Megami Tensei V destanını keşfedin. Hangi yolu seçeceksiniz? Shin Megami Tensei V: Vengeance 21 Haziran’da Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

Arranger: A Role-Puzzling Adventure: Bu bulmaca dolu macera oyununda, kendini keşfetme yolculuğuna çıkan küçük bir kasabanın uyumsuz kızı Jemma’yı takip edin. Jemma hareket ettiğinde, etrafındaki dünya da hareket eder – hem eğlenceli bir kaos duygusu hem de çözmeniz için düzenli bir küçük, düşünceli bulmaca akışı yaratır. Çeşitli yardım seçenekleriyle deneyiminizi özelleştirin ve çizgi roman panelli hikaye sahneleriyle etkileyici bir sanat tarzıyla hikayeye kendinizi kaptırın. Arranger: A Role-Puzzling Adventure bu yaz Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

Unicorn Overlord: Vanillaware’in bu taktiksel fantezi RPG’sinde güvenilir müttefiklerle birlikte tahtınızı geri kazanın. İnsanlar, elfler, devasa canavarlar ve göksel melekler de dahil olmak üzere 60’tan fazla karakterden oluşan bir ordu kurun ve beş ulus boyunca kahramanca eylemler gerçekleştirirken ikonik Vanillaware tarzında canlı bir dünyayı dolaşın. Unicorn Overlord 8 Mart’ta Nintendo Switch’te yayınlanıyor. Ücretsiz demoyu şimdi deneyin ve satın alırsanız ilerlemenizi tam oyuna taşıyın.

GUNDAM BREAKER 4: Nihai Gundam’ınızı yaratın ve çeşitli savaş görevlerinde kullanın. Düşmanlarınızı yenin, parçalarını edinin ve yeni yetenekler kazanın. Ardından 250’den fazla temel kitten parçaları karıştırıp eşleştirerek bugüne kadarki tüm Gundam Breaker oyunlarındaki en geniş mobil kıyafet ve parça çeşitliliğiyle kendi Gunpla’nızı kişiselleştirin. Ayrıca, Diorama Modunda yarattıklarınızı toplayabilir, poz verebilir ve sergileyebilirsiniz. Tarzınızı ifade edin ve sortiye hazır olun! GUNDAM BREAKER 4 bu yıl Nintendo Switch’te piyasaya çıktığında kırın, inşa edin ve savaşın.

FANTASY LIFE i: The Girl Who Steals Time: FANTASY LIFE serisinin yeni bir bölümü ortaya çıkmak üzere! İstediğiniz zaman Hayatlar adı verilen 14 farklı rol arasında geçiş yapın ve gizemlerle dolu yeni bir adayı keşfedin. Günümüzde kendi şehrinizi kurun ve geçmişe doğru maceraya atılın. Geri dönen karakterlerle tanışın ve yıkık adanın sırlarını ortaya çıkarın. Ayrıca, en fazla dört oyuncu çevrimiçi olarak birlikte oynayabilir. FANTASY LIFE i: Zamanı Çalan Kız 10 Ekim’de Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

SWORD ART ONLINE Fractured Daydream: Solo oyun ve çevrimiçi co-op özelliklerine sahip bu aksiyon oyununda SWORD ART ONLINE dünyasının anıların, zamanın ve mekanın ötesinde var olan çarpıtılmış bir versiyonuna girin. En sevdiğiniz SWORD ART ONLINE karakterleri şeklinde rolünüzü seçin ve güçlü düşmanları yenmek için 20 oyunculu baskınlarda takım olun. Favori karakterinizi özelleştirin, arkadaşlarınızla maceraya atılın ve yüksek seviyeli baskınlara meydan okuyun! SWORD ART ONLINE Fractured Daydream bu yıl Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor.

Kingdom Come Deliverance – Royal Edition: Beğenilen tarihi aksiyon RPG Nintendo Switch sistemine geliyor. Henry olarak oynayın ve zorlu savaşlar, görkemli kaleler ve yemyeşil ormanlarla dolu açık bir dünyayı deneyimleyin. Yeteneklerinizi geliştirin, avantajlar kazanın, ekipmanlarınızı dövün ve zorlukları çeşitli şekillerde çözün – gizlilik, yakın dövüş, ikna, zorlama ve daha fazlasıyla. Kararlarınız etrafınızdaki dünyayı şekillendirirken seçimlerinizin sonuçlarıyla yüzleşin. Kingdom Come Deliverance oyununun tamamını ve tüm DLC’lerini içeren Kingdom Come Deliverance – Royal Edition 15 Mart’ta Nintendo Switch’te. Ön siparişler şimdi Nintendo eShop’ta mevcut.

Snufkin: Melody of Moominvalley: Moomin hikayelerinin özünü yakalayan bu hikaye dolu müzikal macerada Moominvalley’e uyumu geri getirin. Bir dizi iğrenç park ortaya çıkmış, manzarayı ve ahenkli doğasını bozmuştur. Snufkin olarak tabelaları sökecek ve yanlış yerleştirilmiş heykelleri devireceksiniz, bir yandan doğayı ve sakinlerin evlerini restore etmeye çalışırken bir yandan da çalışkan Park Bekçisinin planlarına son vereceksiniz. İzlandalı post-rock grubu Sigur Rós’un müzik ve melodileriyle yükselen her adımda bir senfoni yaşayın ve Snufkin ile Moominvalley’de kalbiniz açık bir şekilde dolaşın: Melody of Moominvalley 7 Mart’ta Nintendo Switch’te piyasaya çıkıyor. Cherished Keepsakes kozmetik DLC’sini almak için bugün ön sipariş verin.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- Sweep the Board!: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba dünyasını bir masa oyunu aracılığıyla deneyimleyin! Tanıdık bir karakter seçin ve animeden ikonik simgelerin yer aldığı tahtalarda yolculuğunuzu ilerletmek için zar atın. Her panonun bir gündüz ve gece dönemi vardır. Geceye hazırlanmak için gün boyunca çeşitli etkinlikler ve mini oyunlar oynayın. Ardından, güneş battığında iblis avı başlar! Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- Sweep the Board! 26 Nisan’da Nintendo Switch’e geliyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster