Dün Gran Turismo markasının resmi sitesi üzerinden Gran Turismo Sport için bugün gelmesi düşünülen 1.19 güncellemesinin notları yayımlandı. Notlar arasında oyuncuların büyük ilgisini toplayacak önemli bilgiler yer alıyor. Yazımızın devamında bu bilgilere yer veriyoruz. Eğer oyunu aktif bir şekilde oynuyorsanız, bu güncellemenin içeriği sizi mutlu edecektir.

Gran Turismo Sport

Yeni güncellemeyle oyuncuları ne gibi yenilikler bekliyor?

Gran Turismo’nun Facebook sayfasında ve internet sitesinde yayımlanan yazılara ve tanıtım videosuna göre Gran Tourismo Sport oyuncularını birçok farklı yenilik bekliyor. Eğer dilerseniz, güncelleme ile gelecek olan yeniliklerin detaylarına, hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

  • Kayıt Detayları adında yeni bir sayfa eklenecek. Bu sayede oyuncular Şampiyona Sıralaması üzerinde kendi yerel sıralamasına erişebilecekler. Buna Seviye Sistemi de denilebilir.
  • GT League kısmına 3 yeni etkinlik eklenecek ve var olan diğer etkinliklere de yeni turlar eklenecek. Yeni eklenecek etkinlikler, Group 4 Cup (Acemi Ligi), World Hatchback Championship (Amatör Ligi) ve Lamborghini Cup (Profesyonel Lig) şeklinde.
  • Oyuna 9 yeni otomobil eklenecek. Bunlar; 1968 Fiat 500 F (N100), 1988 Jaguar XJR-9 (Gr.1), 1967 Lamborghini Miura P400 Bertone Prototype CN.0706 (N400), 1989 Mercedes-Benz Sauber Mercedes C9 (Gr.1), 1996 Mitsubishi Lancer Evolution IV GSR (N300), 1992 Nissan R92CP (Gr.1), 2016 Renault Sport Clio R.S. 220 EDC Trophy (N300), 2011 Renault Sport Mégane Trophy (Gr.4) ve 2015 Subaru BRZ S (N200) şeklinde.
  • Oyuna Circuit de la Sarthe pisti eklenecek. Toplam Uzunluk: 13.629m Yükseklik Değişimi: 37.3m Viraj Sayısı: 38 En Uzun Düzlük: 1.679m (Şikanlı).
  • Oyundaki Scapes sayfasına Le Mans noktası da eklenecek. Scapes noktaları arabanızın çeşitli manzaralarla birlikte fotoğrafını çekmenizi sağlayan bölgelerdir. Bu manzaralar gerçek bölgelerden alınmıştır.
  • Circuit Experience (Pist Deneyimi) kısmına Dragon Tail – Gardens (Bahçeler) eklenecek.

Kısaca Gran Turismo Sport oyunun diğer detaylarına da değinelim

Bahsetmiş olduğumuz video oyunu, Gran Turismo serisin en son çıkan oyunudur. Oyunumuz 17 Ekim 2017 tarihinde Polyphony Digital tarafından PlayStation 4 kullanıcılarına özel olarak piyasaya sürüldü. Oyunun tasarımını Kazunori Yamauchi üstlendi. 2017 yılında The Game Awards etkinliğinde En İyi Spor/Yarış Oyunu kategorisinde aday gösterildi ancak kazanan onunla aynı tür oyun olan Forza Motorsport 7 oldu. Oyuna aylık güncellemeler gelmekte ve geliştiriciler de gelmeye devam edeceğini belirtiyor. Bizler de gelen güncellemeleri takip edip detayları sizlere ulaştıracağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Heval Deniz Kaya

Müzisyen, gamer, prodüktör. Yazılar yazıp Mavi Kol'a yollar, yemek yer, su içer...

Tüm yazıları göster