Gran Turismo 7 için gelen 1.17 sürümlü güncelleme, Watkins Glen International pisti ile sunuldu

Gran Turismo 7 oyununa birbirinden önemli üç yeni araba da eklendi.


Gran Turismo 7 için 1.17 sürümlü yeni bir güncelleme çıktı. Bu güncellemenin en büyük noktaları ise oyuna eklenen üç yeni araba ve bir yeni pisti idi. Bu arabalar; Suzuki V6 Escudo Pikes Peak Special ’98, Suzuki Vision Gran Turismo (Gr.3 Version) ve 1932 Ford Roadster olarak açıklandı. Pist ise Watkins Glen International idi. Aynı zamanda, oyunun Cafe kısmına üç yeni Menu eklendi. Bunlar da Toyota 86 Collection (Collector Level 20), Honda Type R Collection (Collector Level 20) ve Rotary Engine Collection (Collector Level 32) olarak açıklandı. Eğer dilerseniz, Gran Turismo 7 için gelen yeni pistin ve arabaların detaylarını hemen aşağıdan sizler de okuyabilirsiniz. Hemen yukarıda ise bir tanıtım videosu yer alıyor.

Gran Turismo 7

Suzuki V6 Escudo Pikes Peak Special ’98

On yıl içinde ilk kez seriye geri dönen efsanevi Suzuki V6 Escudo Pikes Peak Special ’98, zorlu yokuş tırmanışını fethetmek için herhangi bir yarış arabası için en son derece zorlu koşullarda rekabet etmek üzere özel olarak geliştirilmiş bir canavar makinedir. Çerçeve, alüminyum çerçevesi kullanan tamamen yeni bir tasarıma sahiptir. Performansı en üst düzeye çıkarmak için, güç aktarma sistemi kapsamlı bir şekilde modifiye edildi ve motoru temel modelin ön konumundan gemi ortası konfigürasyonuna taşıdı. Tamamen ayarlanmış 2.5L V6 motor, maksimum 981 BHP ve 95 kgfm maksimum tork üretmesini sağlayan ikiz turboşarjlarla donatılmıştır.

Suzuki Vision Gran Turismo (Gr.3 Version)

Bu model, Suzuki’nin Gr.3 düzenlemelerini karşılamak için kapsamlı bir şekilde ayarlanmış motor sporlarındaki hünerinin bir ifadesidir. Temel Suzuki VGT, dört tekerlekten çekişli bir güç aktarma sisteminde 3 yüksek güçlü elektrik motoruna bağlı 1.340 cm³ (1.340 cc) Hayabusa motorunu kullanır. Ancak bu Gr.3 versiyonu, toplam 2.680 cm³ (2.680 cc) için 2 Hayabusa motor bloğundan oluşan V8 çift turbo motor ile basit bir ön motor, arkadan çekiş düzenine değiştirildi. Bu formda, canavar motor şaşırtıcı derecede yüksek 10.000 rpm’de maksimum 577 BHP üretebilir. Temel modele kıyasla tasarım estetiği, artırılmış bastırma kuvveti elde etmek için değiştirilmiş, genişletilmiş bir ön spoylerin yanı sıra ön ve arka difüzörler, GT kanat ve kaputta hava kanalları eklenmiştir.

1932 Ford Roadster

Kişiselleştirilmiş otomobiller dünyasında, ABD kalite, hacim ve tür açısından genellikle bir numaradır. Bunların en eski türü, artık Amerikan kültürünün ikonik bir parçası olan Hot Rod. Bu, Ford Model T’nin ve sonraki Model A’ların ve Model B’lerin sahipleri tarafından büyük ölçüde değiştirildiği 1930’larda ortaya çıkan bir hareketti. Bu arabalarda, çamurlukların, kaportaların çıkarılması ve doğrama üstü üstü açılır arabalar yapmak için gövdenin kesilmesi gibi kapsamlı dış modifikasyonlar yapıldı. Yıllar içinde teknoloji geliştikçe daha fazla ve güçlü motorlar arabalara eklendi.

Watkins Glen International

Takma adı “The Glen” olan Watkins Glen International, New York Eyaleti’nde, New York şehrinin yaklaşık 260 mil kuzeybatısında, 1956’da açılan ve inişli çıkışlı tepelerle çevrili tarihi bir yol parkurudur. Pistin ilk yarısı, orta ila yüksek hızlı virajlara sahip yüksek hızlı bölümlerden oluşurken, ikinci yarısında sıkı, teknik dönüş kombinasyonları bulunur. Dalgalı pist de dar, bu da yüksek yoğunluklu yarış savaşlarını teşvik ediyor. Arka düzlük, yüksek hızlı bir şikana yol açar, hemen ardından, pistin en önemli noktalarından biri olan bir bankacılık bölümüne (Dış Döngü) sağa dönüş yapılır. Oradan, uzun rota “The Boot” olarak bilinen teknik bölüme girerken, “Kısa Rota” bu bölümü tamamen atlar.