Gamescom: Opening Night Live nedir?

2019 senesinde ilk defa gerçekleştirilmiş olan Gamescom: Opening Night Live, birçok oyuncunun kısa sürede favori etkinliği oldu.

Her sene düzenli olarak Almanya sınırları içerisinde gerçekleştirilen Gamescom etkinliği, Avrupa’nın en büyük video oyunu etkinliği olarak da adlandırılır. Bu etkinliğin adı altında birçok farklı şov da bulunur. İşte o şovlardan bir tanesi de 2019 senesinde hayatımıza girmiş olan Gamescom: Opening Night Live olarak geçer. The Game Awards gibi popüler bir etkinlikten de tanıyabileceğimiz Geoff Keighley tarafından sunulan bu şov, 2019 senesindeki başarısı ardından düzenli bir hale getirildi ve oyuncuların karşısına 2020 senesinde tekrar çıktı. Geoff Keighley, etkinliğin 2021 senesinde geri döneceğini de duyurdu tabii ki.

Gamescom: Opening Night Live

Peki, Gamescom: Opening Night Live tam olarak nedir?

Gamescom etkinliğinin kendisi, genelde basın konferanslarına yer vermezdi. Yani, oyuncuların karşısına tam olarak E3 gibi bir deneyim sunulmazdı. Gamescom: Opening Night Live ise tam olarak bu problemi çözüyor ve oyuncuların karşısına adeta bir basın konferansı gibi çıkıyor ama yapılan sunum tabii ki oyunculara da hitap ediyor. Gamescom etkinliğinin kendisi için hazırlanan bir ön şov olan birkaç saatlik bu sunumda yeni video oyunları duyurulur, halihazırda duyurulmuş olan oyunlar hakkında yeni bilgiler elde edilebilir ve tabii ki bolca tanıtım videosu ile oyunlar karşımıza çıkabilir.

Gamescom: Opening Night Live etkinliğinin 2019 senesindeki hali, insanların fiziksel olarak katılabileceği bir sunum şeklinde yapılmıştı ve canlı olarak da yayınlanmıştı. Need for Speed Heat, Kerbal Space Program 2, FIFA 20, Destiny 2 ve çok daha fazla büyük video oyunu, 2019 senesindeki etkinlikte gösterilmişti. Oyuncular, bu etkinliği çok sevmişti ve bu sebepten ötürü de aynı etkinlik, 2020 senesinde tekrarlandı. Yalnız, COVID-19 durumundan ötürü sunum, tamamen dijital olarak gerçekleştirildi ve yine canlı yayınlandı. 2020 senesinin etkinliğinde de birbirinden güzel oyunlar gösterildi ve 2021 için geri dönüleceği söylendi.

Konu, bu etkinlik olduğu zaman oyuncuların yeni oyun duyuruları ve tanıtım videoları beklemesi uygundur. Aynı zamanda sunum sırasında bazı oyun geliştiricileri ile röportajlar gerçekleştirilebilir; geliştiricilerin yorumları ile birlikte veya yorumlar olmadan oynanış videoları yayımlanabilir. Hatta etkinlik sırasında bazı video oyunları ilk defa duyurulabilir ve aynı anda da çıkışını gerçekleştirebilir. Tabii bunlar genelde küçük ve/veya orta halli oyunlar olur. Aynı zamanda bu etkinlikte, Gamescom etkinliğinin kendisi hakkında da yeni bilgiler verilebilir; heyecan doruklara çıkabilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x