Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Forza Motorsport 8 oyununun geliştirilme süreci başladı

Forza Motorsport serisinin geliştirici ekibi, şimdi yeni oyun üzerinde çalışmaya başladı ama bu sırada Forza Motorsport 7 da unutulmayacak.

Microsoft, Forza serisini bugüne kadar gayet güzel bir şekilde idare etti. Karşımıza bir sene yeni bir Forza Motorsport oyunu, diğer sene de Forza Horizon oyunu çıkıyordu. Bu sayede iki video oyunu da güzel bir geliştirilme sürecine sahip olabiliyordu. Yalnız, yapılan yeni açıklamalardan anladığımız kadarıyla, Forza Motorsport 8 bu takvimi biraz bozacak ve 2019, aslında bu seriden herhangi bir oyun olmadan geçecek.

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 8, 2021 gibi oyuncuların karşısına çıkabilir

Bahsetmiş olduğumuz serinin geliştirici ekibi olan Turn 10 Studios, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Bu açıklamada da ekibin, serinin yeni oyunu üzerinde çalışmaya başladıkları belirtiliyordu. Yani, bu geliştiricilere inanacak olursak, Forza Motorsport 8 oyununun geliştirilme süreci daha yeni başladı. Bu da demek oluyor ki birçok oyuncunun tahmininin aksine, 2019 senesinde herhangi bir yeni Forza oyunu karşımıza çıkmayacak. Bunun yerine, muhtemelen 2020 veya 2021 senesinde, yeni nesil Xbox konsolları ile yeni nesil bir Forza Motorsport oyunu göreceğiz.

Tabii Turn 10 Studios ekibinin tamamen yeni oyuna kayması demek, Forza Motorsport 7 oyununun unutulacağı anlamına gelmiyor. Twitter üzerinden yapılan açıklamaların devamına göre şu an aktif olan oyun, güncellenmeye devam edecek. Bu güncellemeler, muhtemelen sekizinci oyun piyasaya sürülene kadar da devam edecek. Eğer dilerseniz, haberimiz boyunca bahsetmiş olduğumuz Twitter paylaşımına sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir