Fortnite için Chapter 3, Aralık 2021 içerisinde başlayacak

Chapter 2, The End isimli bir oyun içi etkinlik ile bitecek.

Zaman bir türlü durmuyor, Fortnite oyununda sezonları geçtik, artık seneler akıp, gidiyor. Geçen sene başlamış olan Chapter 2, oyunculara tam 1 sene boyunca birbirinden epik anlar sundu ve şimdi de bunun sonuna geliyoruz. Epic Games, bu sonun da The End isimli bir oyun içi etkinlik ile geleceğini duyurdu. Bu etkinliğin tanıtım videosu ise hemen yukarıda sizleri bekliyor. Tahmin ediyoruz ki The End, bu oyunun tarihinin en büyük ve en kaotik savaşlarından bir tanesini oyunculara sunacak. Sizler de etkinlikte yer almak istiyorsanız, bu popüler Battle Royale oyununu 4 Aralık 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 00:00’da oynuyor olmanız gerekiyor.

Fortnite

Bazı söylentilere göre Chapter 2, dokuzuncu sezon ile 2022 senesinde de devam edecekti ama Epic Games, The End isimli etkinliğin Chapter 2 için bir son olduğunu belirtiyor. Bu da aynı zamanda, Aralık 2021 içerisinde Chapter 3 döneminin başlayacağını bizlere gösteriyor. Epic Games henüz üçüncü bölüm hakkında resmi bir açıklama yapmadı ama Chapter 1 ile Chapter 2 arasında öyle çok uzun bir zaman yoktu. Chapter 2 ile Chapter 3 arasında da en fazla birkaç günlük boş zamanın olacağını tahmin ediyoruz. Oyuncular, The End isimli etkinlikte The Cube Queen ile savaşacak ve muhtemelen oyunun adası bir kere daha geri döndürülemez şekilde değişecek.

Fortnite oyununun The End isimli etkinliğe oyuncular 16 kişilik gruplar halinde katılabilecek. Etkinliğe katılım gösteren oyunculara özel bir silah görünümü ve yükleme ekranı görseli hediye edilecek. Yalnız, etkinliğin aslında sezonun bitiş anından 24 saat önce gerçekleştirilecek olması, 1 günlük boş zaman oluşturuyor. Sezon, planlandığından 24 saat önce biteceği için de Epic Games, etkinlik başlayana kadar oyuna giriş yapan herkese 225 bin tecrübe puanı hediye ediyor. Tüm bunların haricinde de The End etkinliği veya Chapter 3 hakkında daha fazla bilgimiz bulunmuyor. Zaten, etkinlik sonlanmadan önce de Chapter 3, resmi olarak duyurulmayacaktır.