Final Fantasy XVI oyununun temeli ve senaryosu geliştirildi bile

Final Fantasy XVI, 2021 veya 2022 senesine bir adım daha yaklaşıyor.

PlayStation 5 için duyurulmuş olan Final Fantasy XVI, şimdiden birçok oyuncuyu heyecanlandırıyor. Bu oyun hakkında ne yazık ki pek bir bilgimiz yok ve Square Enix cephesi de zaten gerekli ve ilk büyük bilgileri 2021 senesinin ilk çeyreğinde vereceğini açıklamıştı. Yalnız, bazı ufak tefek bilgi parçaları için de önümüzdeki seneyi beklememiz gerekmedi; yapılan yeni açıklamalara göre bu oyunun temeli geliştirildi ve senaryo yapımı da tamamlandı. Şimdi ise geliştirici ekibin neredeyse tamamı evden çalışırken; hem oyunun geliştirici aletleri iyileştiriliyor, hem de bölüm sonu karşılaşmaları üzerinde çalışılıyor.

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI, gerçekten de dört senedir geliştiriliyor olabilir

Geçtiğimiz haftalarda ortaya bir söylenti çıkmıştı. Bu söylentilere göre Final Fantasy XVI, dört senedir geliştiriliyordu. Şimdi ise Square Enix şirketinin bu oyunun temel geliştirilmesini bitirmiş olması, aslında söylentileri doğrular nitelikte. Böylesine büyük bir oyunun temelinin geliştirilmesi, ortalama 3-4 senede biterdi diye düşünüyoruz. Bu da demek oluyor ki aslında oyun, 2021 ile 2023 seneleri civarında çıkabilir. Bizim bu konudaki net tahminimiz ise 2022 olacak. Açıkçası bu oyunun 2021 senesine yetiştirilebileceğini düşünüyoruz ama herkes evden çalıştığı için ertelenmeler yaşanabilir, 2022 senesi hedeflenebilir.

Tüm bunların haricinde, yine oyun hakkında aldığımız yeni bilgilere göre bu oyundaki baş kahramanımız, duyuru videosunda küçük kardeşinin başına bir şey gelen kişi. Yani, muhtemelen bu oyunda bir intikamın peşinde koşacağız. Aynı zamanda bu oyunun evrenindeki insanların kristaller olmadan yaşayamayacağı öğrenildi. Bunun nedeni henüz bilinmiyor ama oyunun içerisinde mutlaka gerekli açıklamalar yapılacaktır. Ayrıca oyunda farklı aksiyon ve rol yapma oyunu mekaniklerinin kullanılacağı, Summon sisteminin de önceki oyunlardan geri döneceği resmi olarak açıklandı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x