Final Fantasy VII Remake oyununun devamı olan Final Fantasy VII Rebirth duyuruldu

Final Fantasy VII Rebirth, PlayStation 5 için önümüzdeki sene çıkacak.


Final Fantasy VII Remake, piyasaya sürüldüğü zaman 1’den fazla bölüme sahip olacağı çok açıktı. Orijinal oyunun bu yeniden yapımı oldukça kısaydı ve oyuncuların tahminine göre iki değil, üç bölüme bile kesilebilirdi. Şimdi ise Square Enix, merakla beklenen duyuruyu yaptı ve bahsi geçen devam oyununu Final Fantasy VII Rebirth olarak duyurdu. Bu oyun için ilk duyuru videosu, oynanış anı gibi görünen görüntüler ile oyunculara sunuldu ki bunları hemen yukarıdan sizler de görebilirsiniz. Bahsi geçen yapıt, PlayStation 5 için 2023 senesinin kış aylarında piyasaya sürülecek. Ayrıca, bu devam oyunu için de bir devam oyunu geliştirilecek. Yani, orijinal olarak tahmin edildiği gibi bu oyunun yeniden yapımı üç bölüme ayrılmış olacak.

Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth, orijinal oyunu oynamış ve oynamamış olan herkes tarafından zevk alınarak oynanabilecek. Bu oyunun kreatif yönetmeni olan Tetsuya Nomura ise, “Aslında, yeni oyuncular Final Fantasy VII yolculuğuna Final Fantasy VII Rebirth ile başlamaktan keyif bile alabilirler. Cloud ve arkadaşları bu oyunda yeni bir yolculuğa çıkıyor ve Midgar’dan ayrıldıktan sonra tanık oldukları sahnelerin oyunculara yepyeni bir deneyim yaşatacağına inanıyorum. İlk başlık Remake ve ikinci başlık Rebirth olarak adlandırmanın arkasındaki niyeti paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Zamanla, üçüncü başlığın ne olarak adlandırılacağını ve bu yolculuğun nihayetinde nereye varacağını ortaya çıkarmayı umuyorum.” diyor.

Yapılan açıklamaların devamına göre Final Fantasy VII oyununun yeniden yapımının üçüncü bölümü üzerindeki çalışmalar başladı bile. Kreatif yönetmen, ilk oyunun PlayStation 5 versiyonunun geliştirilme sürecinden beri yeni bir teknik kullandıklarını belirtmişti. Bu teknik, ikinci oyun için de kullanılıyor ve şimdi de aynı teknik, üçüncü oyun için de kullanıldığı için işler hızlı ilerliyor gibi görünüyor.