FIFA 22 oyununun yeni nesle ait tüm oynanış teknolojileri açıklandı

FIFA 22, yeni nesil konsollarda olabildiğince animasyon ve yapay zekanın üzerine gidecek.

EA, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı yeni bir içerik aracılığı ile FIFA 22 oyununun temel oynanışına detaylı bir şekilde parmak bastı. Bu sırada, oyunun yeni nesil sürümüne özel olacak olan tüm oynanış teknolojilerinden de bahsedildi. Mesela, her şeyden önce HyperMotion teknolojisinin yeni nesle özel olacağı tekrarlandı. Bu teknoloji dahilinde ML-Flow da duyuruldu. ML-Flow sayesinde birçok animasyon çok daha gerçekçi görünecek. Full Team Authentic Motion ve Tactical AI teknolojileri de yeni nesle özel olacak. Full Team Authentic Motion, bir kere daha animasyonları zenginleştirirken; Tactical AI, yapay zekanın birbirini anlamasını sağlayacak.

FIFA 22

Tactical AI teknolojisi sayesinde yönettiğiniz takım saldırı yaparken, geçen senenin oyununa kıyasla, yapay zeka aslında saniye başına 6 kat daha fazla işlem yapabilecek. Aynı şey aslında defans sırasındaki yapay zeka için de geçerli olacak; Tactical AI, defans sırasındaki yapay zekalara çok daha fazla kişilik tanıyacak. Full Team Authentic Motion ile alakalı olarak Kinetic Air Battles de sunulacak. Bu yeni nesil teknolojisi de havadan gelen topu karşılama konusunda maksimum gerçeklik sağlayacak. Bununla birlikte, yapay zekanın daha insancıl bir şekilde hareket etmesi için Player Humanization teknolojisi de sunulacak.

Yeni nesil konsollara özel olan bir diğer teknoloji ise Composed Ball Control olarak geçecek. Oyuncular, bu teknoloji sayesinde karşıladıkları topu ilk birkaç saniye içerisinde çok daha gerçekçi bir şekilde kontrol altına alabilecek. FIFA 21 ile tanıtılmış olan Bigger Goal Moments da FIFA 22 ile genişletilecek. Yeni nesilde genişleyecek olan bu teknoloji artık çok daha sinematik görünecek ve içerisinde daha fazla animasyon bulunduracak. Net Physics teknolojisi de yeni nesil için güçlendirilecek. Bu sayede kalenin ağları daha gerçekçi hissettirecek. Ayrıca, bu teknoloji, DualSense üzerindeki teknolojilerle de birlikte çalışacak.