Dying Light 2: Stay Human, Türkçe arayüz ve altyazı desteği sunacak

Dying Light gibi Dying Light 2: Stay Human oyunu da Türkçe olarak oynanabilecek.

Techland tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüş olan ilk Dying Light oyunu, Türkçe olarak piyasaya sürülmemişti ama daha sonra güncellemeler aracılığı ile dilimize destek vermeye başlamıştı. Oyunda, Türkçe olarak seslendirme yoktu ama en azından arayüz ve altyazı desteği sunuluyordu. Bu yüzden de birçok oyuncu, Dying Light 2: Stay Human için de aynı desteğin verileceğini tahmin ediyordu ki bu tahminler doğru çıktı. Bahsi geçen bu yeni oyunun Steam üzerindeki sayfasına göre Dying Light 2: Stay Human, Türkçe arayüz ve altyazı desteği sunacak. Seslendirme desteği yine bulunmayacak ama bu da hiç yoktan daha iyidir.

Bu arada, oyunun ön siparişlerinin açıldığını ve fiyatlarında bayağı yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Mesela, Steam üzerinde bu oyunun standart sürümü 350 TL olarak görünüyor. Eğer oyunun nihai sürümünü satın almak isterseniz, fiyat neredeyse ikiye katlanıyor ve 600 TL oluyor. Konsollarda ise durum biraz daha kötü. PlayStation Store tarafını örnek alacak olursak, oyunun standart sürümü 470 TL olarak görünüyor. Nihai sürüm ise tam 710 TL. Fiyatlar her ne kadar yüksek gibi görünse de Techland, oyunun Steam sürümünü 40 USD üzerinden satıyor. Standart fiyat ise 60 USD. Bu durumda dağıtımcı şirketi değil de ülkemizin ekonomisini eleştirmek gerekiyor.

Dying Light 2: Stay Human

Yirmi yıldan fazla bir süre önce Harran’da virüsle savaştık ve kaybettik. Şimdi yine kaybediyoruz. Ayakta kalan son büyük insan yerleşkelerinden biri olan Şehir, karmaşaya teslim olmuş durumda. Medeniyet, Karanlık Çağ’a geri döndü. Yine de umudumuzu kaybetmedik.

Şehir’in kaderini değiştirme gücüne sahip bir gezginsin. Sıra dışı yeteneklerinin bir bedeli var tabii. Anlam veremediğin anılarını çözümleyerek gerçekleri öğrenmeye başlarken kendini savaşın ortasında buldun. Düşmanlarını alt etmek ve kendine müttefikler bulmak için becerilerini geliştir. Bunu yaparken hem kaleme, hem kılıca ihtiyacın olacak. Gücü elinde tutanların karanlık sırlarını çöz, tarafını seç ve kaderini belirle. Ancak eylemlerin seni nereye götürürse götürsün insanlığını korumayı unutmamalısın.

Karanlık yeni bir çağın içinde kaybolan bir şehrin akışına katıl. Çeşitli seviyeleri ve mekânları keşfederken farklı yolları ve gizli geçitleri açığa çıkar. En vahşi karşılaşmalarda bile ağır basmak için parkur becerilerinden faydalan. Pratik zekân, tuzaklar ve yaratıcı silahlar en yakın arkadaşların olacak. Marazlıların saklandığı karanlık yerlere girmek için geceyi bekle. Güneş ışığı onları uzak tutuyor ancak Güneş batar batmaz yaratıklar ava çıkıp inlerini keşfetmeye açık bırakıyor.

Eylemlerinle, Şehir’in kaderini şekillendir ve değişimini gözlemle. Büyüyen bir kargaşa içinde seçim yaparak güç dengelerini belirle ve kendi deneyimini oluştur. En fazla dört kişiyle işbirliğine dayalı şekilde oyna. Kendi oyununu kur veya diğer oyunculara katıl ve verdikleri kararlarla nasıl farklı sonuçlar aldıklarına bak.

Steam