Cyberpunk 2077 oyunundaki arabalar, stiller ve daha fazlası detaylandırıldı

Cyberpunk 2077 hakkında bolca farklı bilginin ve oynanış videosunun sahibi olmayı başardık.

Night City Wire 2020 isimli programın dördüncü bölümü dün akşam yayımlandı. Bu program sırasında da CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 hakkında bolca yeni bilgi verdi. Tüm bu bilgileri haberimizde de sizlere sunacağız ama eğer canlı yayının tekrarını izlemek isterseniz, gerekli görüntülere hemen yukarıdan ulaşabilirsiniz. Canlı yayına ait olan görüntüleri izlemek isterseniz ve daha fazla detayın sahibi olmak isterseniz de yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz. Geri kalan tüm bilgilere, haberimizin ilerleyen noktalarında yer vermeyi tercih ettik.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, çok önemli bir marka ile iş birliği yapıyor

CD Projekt RED, canlı yayın sırasında öncelikle Cyberpunk 2077 oyunundaki arabaları ve motosikletleri gösterdi. Bu gösterim sırasında oyunda onlarca farklı arabanın olacağını, hatta bazı arabaların farklı türlerinin de oyunda yer alacağını öğrendik. Ardından da çok gizemli bir markanın, resmi olarak oyunda, oyuncuların karşısına bir spor araba çıkartacağının sinyalleri verildi. Bu marka ise tabii ki Porsche idi. Evet, bu oyunda Porsche 911 Turbo yer alacak ve kendisi, Johnny Silverhand’in kişisel arabası olacak. Aynı zamanda bu araba, gerçek hayatta da yapılacak ve Porsche Museum ile sergilenecek.

Porsche 911 Turbo, muhtemelen bu oyundaki en kaliteli ve en benzersiz araba olacak ama oyunun diğer temel arabaları da kesinlikle aynı kaliteye ulaşmaya çalışacak. Hemen aşağıdaki görüntülerden sizlerin de görebileceğiz üzere bu oyunda birçok farklı kategoride, birçok farklı araba olacak. Bazı arabalar çok hızlı olacak, bazıları çok şık görünecek, bazıları da sadece ayağımızı yerden kesecek. Her ne olursa olsun, bu arabalar oyunun oluşturulmuş olan evrenine net bir şekilde oturacak. Hatta oyuncular, kendilerine kişisel bir araba da belirleyip, diledikleri zaman onu çağırabilecekler.

Oyunda sadece dört tekerlekli arabalar yer almayacak; motosikletler de kullanabileceğiz. Porsche ile arabalar üzerinde bir anlaşma yapıldığı gibi motosikletler üzerinde de Arch Motorcycle ile iş birliği yapılacak. Keanu Reeves ve Gard Hollinger gibi isimlerin çok yakın olduğu Arch Motorcycle, bu oyunda kendi motosikletlerini bulunduracak ve oyuncular, arabalara alternatif olarak onları da kullanabilecek. Aynı arabalarda olduğu gibi bu motosikletler de farklı kategorilerde, farklı tiplerde ve farklı kalitelerde oyuncuların karşısına çıkacak gibi görünüyor.

Motosikletler de unutulmuyor

Peki, tüm bu arabalar tam olarak nasıl geliştiriliyor? Eğer video oyunlarına arabaların seslerinin nasıl aktarıldığını merak ediyorsanız, hemen aşağıdaki videoyu da izlemenizi öneriyoruz. Bu görüntülerde geliştirici ekip, arabalar için motor seslerini ve daha fazlasını nasıl kaydettiğini belirtiyor ki bu noktada da Lexus markası ile iş birliği yapıldığını görüyoruz. Bu sırada, Arch Motorcycle ve Porsche gibi markalar da kendi araçları için sesleri sağlıyor olacak. Yani, lisanslı arabalarda da Lexus markasından gelen sesleri dinlemeyeceğiz; gönlünüz rahat olsun efendim.

Peki, bu oyundaki arabaların içinde herhangi bir tarzımız olmadan mı oturacağız? Cyberpunk 2077 oyununda karakterimizi özelleştirebilmemiz mümkün olacak ve bu noktada da 1’den fazla stili seçebileceğiz. Oyunun evrenine ait olan stiller ise hemen aşağıdan izleyebileceğiniz tanıtım videosunda gösteriliyor. Farklı amaçlara, farklı kültürlere, farklı insan gruplarına hitap eden bu stillerin, oyundaki hikayeyi de az da olsa etkileyeceğini belirtmek istiyoruz. Malum, dış görünüş de aynı iç güzellik kadar önemlidir ve oyunda tarzımıza dikkat etmemiz gerekecek.

Hemen yukarıdaki stiller, sadece oyunun evreninde kalmadı ve bir yarışma ile gerçek dünyaya da taşındı. CD Projekt RED, kostüm yarışmasını bir süre önce başlatmıştı ve bahsi geçen programın dördüncü bölümünde de büyük final yaşandı. Bu final için de en başarılı kostümleri yapan sanatçıların çalışmaları için tanıtım videosu yayımlandı. Cyberpunk 2077 oyununun gerçek dünyaya kostümler ile nasıl aktarıldığını görmek istiyorsanız da hemen aşağıdaki görüntülere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu yarışmanın kazananlarına çok özel bir ödül bile verilecek.

Final bilgiler de yavaş yavaş veriliyor

Night City Wire 2020, dördüncü bölümünü yeni bir sinematik video ile kapattı. Bu videonun adı The Diner olarak geçiyor ve Cyberpunk 2077 oyunundaki karakterimiz olan V, henüz tanımadığımız bir karakterle buluşuyor. Bu karakter, Night City’de ne istediğimizi merak ediyor ve isteklerimizin gerçekleşmesi için donanımsal olarak güçlenmemiz gerektiğini belirtiyor. Aslında bu görüntüleri şimdilik hikaye ile bağdaştırmak çok güç; karşımızdaki karakteri tanımıyoruz ama genel anlamda görüntüler ile çok başarılı bir iş çıkartılmış olduğunu, gözümüz kapalı bir şekilde bile söyleyebiliriz.

Son olarak, Cyberpunk 2077 oyununun Google Stadia sürümü de duyuruldu. CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamalar sayesinde öğrenmiş olduk ki bu oyun, 19 Kasım 2020 tarihinde Google Stadia için piyasaya sürülmüş olacak. Hatta ön siparişler de şimdiden bu platformlar için başlamış gibi görünüyor. Google Stadia Store üzerinde ön siparişe açılmış olan bu oyun, ön sipariş hediyesi ve fiyat olarak diğer mağazalara göre herhangi bir fark bulundurmuyor. Peki, tüm bu gelişmeler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Bu oyun ve etkinlik hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x