Cyberpunk 2077 oyununun 2013 senesindeki hali sızdırıldı

Aynı zamanda, geliştirici ekibin Cyberpunk 2077 için hazırladığı hata montajları da ortaya çıktı.

CD Projekt RED şirketinin başından belalar bir süredir eksik olmuyor. Hatırlayacak olursanız, birkaç ay önce bu şirketin gizli dosyaları ele geçirilmişti. Bu dosyalar arasında The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077 gibi kritik oyunların kaynak kodları bile bulunuyordu. Şimdi ise bu konu başlığı altında bir gelişme yaşandı ve korsanlar, CD Projekt RED şirketinden sızdırdıkları bazı ilginç görüntüleri internet alemi ile paylaştı. İlk görüntü, Cyberpunk 2077 oyununun 2013 senesinde hazırlanan prototip sürümüne ait. Bu görüntülerde oyunun ilk sürümlerinden birini görüyoruz. Tabii ki günümüzdeki oyunun bu prototip ile doğrudan bir alakası bulunmuyor.

Cyberpunk 2077

Bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu, başarısız bir çıkış gerçekleştirdi ve internet aleminde de hata montajları ile oyuncuların dalga konusu olmayı başardı. Yalnız, sızdırılan dosyalar arasında geliştirici ekibin, oyunculardan daha erken davrandığı ve kendi hata montajlarını hazırladığı görünüyor. Geliştirici ekip, belli ki durumun farkındaydı ve yönetimin de erteleme konusunda fikrini değiştiremeyeceklerini anladı. Bu durumun gölgesi altında da geliştiriciler, kendi aralarında eğlenmek için bazı hata montajları hazırladı. Belki de bu montajlar, yönetime gösterildi ve oyunun bir kere daha ertelenmesi talep edildi ama bu talebin olumsuz karşılandığını zaten biliyoruz.

İlk montajın ismine bakacak olursak, bu video daha geçen sene hazırlandı. İlk video için hazırlanan ikinci bölümde ise bazı ilginç görüntüler yer alıyor; kendilerini yorumlamak oldukça zor. Üçüncü görüntülerde de oyunun kalite kontrol aşamasında ortaya çıkan bazı hatalardan montaj yapılmış gibi görünüyor. Dördüncü görüntüde arabalar üzerinde yaşanan ufak bir hatayı görüyoruz ve beşinci görüntüde ise direkt olarak Johnny Silverhand kendisini gösteriyor. Burada pek bir hata yok; sadece kendisi tek bir diyaloğu farklı şekillerde tekrar ediyor. Geriye kalan bazı rastgele görüntüler ise hemen aşağıda sizleri bekliyor.