Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Control oyununun ilk 13 dakikasını gösteren bir video yayımlandı

Control oyununun nasıl başlayacağını görmüş olduk.

27 Ağustos 2019 tarihinde çıkışını; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için gerçekleştirecek olan Control oyununun ilk 13 dakikasını gösteren bir video yayımlandı. Alan Wake ve Max Payne gibi serilerin geliştiricisi olan Remedy Entertainment tarafından geliştirilen bu yapımı merak eden okurlarımız, oyunun başlangıç bölümünü haber yazımızın en üst kısmından seyredebilirler.

Control

Control, gizemli bir biçimde başlayacak

IGN tarafından yayımlanan oyunun ilk bölümünün gayet gizemli ve kasvetli bir havada başladığını söyleyebiliriz. Gösterilen kısımlarda oyunun ana karakteri olan Jesse Faden kontrol ediliyor. Federal Bureau of Control binasına giren ana karakter, terk edilmiş bir ortamla karşılaşıyor ve gizemli arayış başlıyor. Oyunun ilk kısımlarında bulmaca ve yön bulma temelli bir yapının barındırıldığını ifade edebiliriz.

Videonun ilerleyen kısımlarında bazı gizemlerin çözülmesi ve çözülmesi gereken yeni gizemlerin eklenmesiyle oyunun genel yapısının karmaşık olduğunu anlayabiliyoruz. Bazı hayali boyutlanmalarla birlikte, Remedy Entertainment tarafından geliştirilen bu yeni oyundaki ateşli silah mekaniklerini de görme imkanına erişiyoruz. Sürekli olarak bir aksiyon barındırmadığından ötürü videoda çok fazla detaya ulaşılmadığının da altını çizelim.

İlk 13 dakikası yayımlansa da haberimize konu olan oyunun genel yapısının tam manasıyla çözülemediğini sizlerle paylaşabiliriz. İzlediğimiz kısımların bizlere hızlı animasyonlara sahip bir Resident Evil oyununu çağrıştırdığını söyleyebiliriz. Yine de oyunun tam sürümüyle birlikte bu yapımın tamamında nasıl bir çizginin izlendiği kesinlik kazanacaktır. Belirttiğimiz gibi bahsettiğimiz oyunun ilk 13 dakikasının gösterildiği oynanış videosunu haber yazımızın en üst kısmından izleyebilirsiniz.