Call of Duty: Warzone nedir?

Call of Duty: Warzone, ücretsiz oynayabileceğiniz bir Battle Royale oyunudur.

10 Mart 2020 tarihinde oyuncuların hayatına Call of Duty: Warzone isimli yeni bir video oyunu girdi. Yalnız bu oyun, beraberinde birçok kafa karışıklığını da getirdi. İşte o kafa karışıklıklarını giderebilmek için de bu yazımızda, bahsi geçen video oyununu olabildiğince anlatmaya çalışacağız sizlere. Oyunu nereden, nasıl indirebileceğinizi belirteceğiz ve oyunu oynayabilmek için nasıl bir bedel ödeyeceğinizi de söyleyeceğiz.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone, temelinde tamamen ücretsiz bir Battle Royale oyunu

Evet, hemen yukarıdaki başlığımızdan da okuyabileceğiniz üzere Call of Duty: Warzone, oynaması ücretsiz olan bir Battle Royale oyunu. Bu oyun, Call of Duty: Modern Warfare yapıtının içerisinden de oynanabiliyor, tamamen bağımsız bir şekilde indirilip de oynanabiliyor. Ortada her ne kadar iki farklı oynama şekli yer alsa da aslında ikisi arasında hiçbir fark yok; herkes aynı oyunu oynuyor. Oyuncular, birbirinden ayrılmıyor.

Bu ücretsiz Battle Royale oyununu PC, PlayStation 4 ve Xbox One cihazları için indirebiliyorsunuz. Oyunun içerisinde ödeme yapabileceğiniz şeyler ise bir Battle Pass ögesi ve bir mikro ödeme mağazası. Yalnız, Battle Royale modunda silahlar özelleştirilemediği için aslında iki sistemde de çok gereksiz noktalar oluşuyor; siz sadece çıkan karakterler ile oyunu devam ettirebiliyorsunuz fakat ilerlemeleriniz de kesinlikle kaydediliyor.

Eğer Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahipseniz, tek bir ilerlemeniz oluyor ve oyunun tüm modlarında karakterlerinizi ve silahlarınızı ilerletebiliyorsunuz. Ana oyunun sahipleri bunu zaten biliyor. Eğer sadece Call of Duty: Warzone oyununa sahipseniz de bu Battle Royale modundaki tüm ilerlemeleriniz kaydediliyor ve eğer gelecekte ana oyunu da satın alırsanız, tüm ilerlemeleriniz silinmeden, yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Battle Royale ve Plunder sizleri bekliyor

Call of Duty: Warzone oyunu, her ne kadar bir Battle Royale oyunu olsa da içerisinde iki farklı oyun modu bulunduruyor. Bu oyun modlarından ilki, herkesin bildiği Battle Royale. Şimdilik sadece üç kişilik takımlarla oynanabilen bu oyun modunda eğer dilerseniz tek başınıza da oyuna başlayabiliyorsunuz ama hep takımlara karşı savaş vermeniz gerekiyor. Aynı şey, oyundaki diğer mod için de geçerli ama olaylar biraz farklı.

Battle Royale modu içerisindeki amaç, hayatta kalan son kişi olmak. Call of Duty: Warzone oyunundaki diğer oyun modu olan Plunder ise daha farklı işliyor. Plundur ile amaç, oyun bittiği zaman en çok paraya sahip olan oyuncu olmak. Bu oyun modunda para topluyorsunuz, paraları bankaya yatırıyorsunuz ve 1 Milyon Dolar toplandığı zaman final raunt başlıyor. Bu rauntta en çok parayı toplayan takım, karşılaşmayı kazanıyor.

Özetleyecek olursak bu video oyunu, oyun sektörüne girmiş olan yeni ve AAA seviyesinde olan bir Battle Royale oyunudur. Eğer gerçekçi ve modern bir Battle Royale oyunu arıyorsanız, bu yapıta kesinlikle şans vermeniz gerekiyor. Zaten oynaması tamamen ücretsiz olan bu oyunu oynamamak için hiçbir sebebiniz yok bizce. Belki önünüzdeki en büyük engel, bu oyunun indirme boyutu olan 100 GB olacaktır efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x