Call of Duty: Modern Warfare 2, 2022 için rapor ediliyor

Call of Duty: Modern Warfare 2, birçok diğer oyun ile birlikte NVIDIA tarafından sızdırılmıştı. NVIDIA, bu sızdırmaları da doğruladı.

2019 senesi içerisinde Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare ile oyuncuların karşısına çıktı. Bu oyun, Modern Warfare evreni için bir yeniden başlatmaydı ve bir devam oyununun gelebileceği de işaret edilmişti. Bu oyunda başlatılmış olan hikaye, Call of Duty: Warzone ile devam ettirildi, zamanla değişti ve Infinity Ward için yeni bir oyunu piyasaya sürme sırası yaklaşıyor. Bu sene Sledgehammer Games, Call of Duty: Vanguard oyununu çıkarttıktan sonra 2022 senesindeki sıra Infinity Ward ekibine gelecek. Bununla bağlantılı olarak birçok büyük platform, önümüzdeki senenin yeni oyununun Call of Duty: Modern Warfare 2 olduğunu rapor ediyor.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare 2, öncelikle NVIDIA GeForce NOW üzerinde göründü. Mutlaka hatırlarsınız, geçtiğimiz gün God of War, Gran Turismo 7, Titanfall 3 ve Crysis 4 gibi oyunlar NVIDIA tarafından sızdırılmıştı. İşte sızdırılan oyunların arasında bir de Project Cortez bulunuyordu. Bu oyunun geliştirici ekibi Infinity Ward, dağıtımcısı ise Activision olarak görünüyordu. Yani, belli ki yeni bir Call of Duty oyunuydu Project Cortez. Şimdi ise Eurogamer, VGC ve daha fazla güvenilir kaynak, Project Cortez isimli oyunun Call of Duty: Modern Warfare 2 olduğunu rapor ediyor. 2019 senesindeki yapıt için bir devam oyunu geliyor.

Yayımlanan raporların detaylarına göre Call of Duty: Modern Warfare 2, Birleşik Devletleri tarafının Kolombiyalı uyuşturucu satıcıları ile olan savaşını konu alacak. Bir diğer tarafta ise NVIDIA, sızdırmaları doğruladı ama listelenen oyunların sadece spekülasyon seviyesinde olabileceğini not etti. Şirketin söylediğine göre listelenen oyunların bazıları test amacıyla kullanılıyordu ve gerçekte yer almıyorlar. Yani, Titanfall 3 ve Crysis 4 gibi oyunlar gerçekte var olmayabilir. Aynı şekilde, Gran Turismo 7 ve Returnal gibi oyunlar en azından şimdilik PC için gelmiyor da olabilir. NVIDIA, bu listelemeleri yaptı ama nelerin test olduğu belirtilmedi.