Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Bungie, golf topu için çok teşekkür ederim

Bir diğer değişle Destiny 2 etkinliğinde The Dawning etkinliği yaşandı ve hayal kırıklığı yaratan bir ödül verildi.

Yeni yılı en iyi nasıl kutlarız? Tabii ki video oyunlarındaki sayısız Noel ve yeni yıl temalı etkinliklerle. Bu etkinliklerden bir tanesi ise Destiny 2 oyununda her sene düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Kendisinin adı The Dawning ve Bungie, inanılmaz bir şekilde arka arkaya birçok etkinlikte hayal kırıklığı yaşatmayı başardı. Bundan önceki etkinlik, The Festival of the Lost idi ve oynanış döngüsü tarafında inanılmaz sıkıcıydı. Ondan önce de Solstice of Heroes vardı ve o da kendisine has problemler yaratmıştı. Guardian Games etkinliğinden bahsetmek istemiyorum bile. Şimdi ise The Dawning yaşandı ve oyuncuların başına yine gelmeyen kalmadı.

Bungie, golf topu için çok teşekkür ederim

Bungie, yeni yıl ruhunu maksimum seviyeye çıkartmak istedi

Destiny 2 oyununda ne zaman bir sezonluk etkinlik yaşansa, inceleme tadındaki bu fikir yazılarımı size sunar oldum. Bu yüzden de The Dawning etkinliğini es geçmek istemedim ki aslında öyle es geçilebilecek bir etkinlik de olmadı kendisi. Daha birkaç ay önce Europa oyunculara sunulmuştu ve kemiklerimize kadar üşümüştük. Ondan hemen sonra da yaşadığımız ilk etkinlik, yine kar ve soğuk temalı The Dawning oldu. Eva Levante yine geri döndü ve The Tower bir kere daha renklendi. Zaten bence sezonluk etkinliklerinin en iyi yönleri de yenilenen müzikler ve dekorasyonu değişen The Tower. Hatta bu sene Europa’da kullanılan kar fizikleri bile The Tower’daydı.

The Tower’da sağa sola kayıp, karları temizlemeye çalışıyorken, yepyeni dekorasyonun ne kadar muhteşem olduğunu iyice kendi içime sindirmeye çalışıyorken, bir diğer yandan da yenilenen epik müzikleri dinledim. Yalnız, bu sırada çok önemli bir şeyi yapmayı unuttum: Milyonlarca kurabiye pişirip, güneş sistemi boyunca birçok kişiye onları dağıtmak. Milyonlarca diyorum; Bungie tarafından yepyeni bir topluluk görevi başlatıldı. Bu görev, 1’den fazla adımdan oluşuyor ve toplamda 1 milyar Dawning Spirit oluşturmamız gerekiyor. Bunlar da her kurabiye hediye ettiğimiz zaman, 3’er tane kazanılıyor. Sanırım görevin büyüklüğünü anladık.

Bu ruhların karşılığında ne verildi?

Birkaç gün önce bu dev gibi etkinlik bitti. Bungie belli ki geçmiş topluluk görevlerinden pek ders almamış; bu etkinliğin yine zamanında bitmeyecek olması anlaşıldı ve şirket, kazanılan Dawning Spirit’i 3’e filan katladı. Koskoca bir şirket, koydukları hedefin çok büyük olduğunu 1-2 hatadan sonra anlar diye düşünebilirsiniz ama karşımızda Bungie var. Kendileri bu tip büyük hedeflerin doğal yollarla ulaşılamayacağını bir türlü anlayamıyor, nedendir bilemiyorum. Peki, 1 milyar Dawning Spirit sonrasında aldığımız hediye ne oldu? Birkaç uyduruk ganimet ve 1 adet golf topu. Yani, Ascendant Shard. Teşekkürler sevgili Bungie.

Etkinlik boyunca beni hayal kırıklığına uğratmayan şeyler de yaşandı tabii ki. Mesela, oyuna eklenen yeni Fusion Rifle, en azından görüntü olarak çok iyiydi. Ayrıca, nadiren de olsa kazandığınız hediye paketlerinden yine The Dawning temalı silahların çıkması çok güzel oldu. Bu sırada, oyuna Eververse aracılığı ile eklenen yeni kozmetik ögeler ve özellikle yeni zırh seti de Warlock için çok güzeldi. Bu sırada, oyuna bolca hareketli ve desenli Shader da eklendi ki ben hala neden egzotik seviyede Shader olmadığını gerçekten merak ediyorum. Bu tip hareketli ve desenli Shader, egzotik seviye için inanılmaz uygun olurdu.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x