Güncelleme

Yayımlanmış bu Cyberpunk 2077 haberimizin ardından ve yabancı basından da birkaç platformun bu duruma yer vermesi ardından, Bilkom bahsi geçen Twitter paylaşımını sildi. Ayrıca markanın destek birimi bizlere bir açıklama yaparak sadece, “Kesinleşmiş bir zaman dilimi şuan için bulunmamaktadır.” dedi. Bize soracak olursanız, oldukça yetersiz bir açıklama var karşımızda ama hiç yoktan da iyidir.

Asıl İçerik

CD Projekt RED tarafından senelerdir geliştirilen ve geride bıraktığımız birkaç ay içerisinde ilk kez oynanış videosu yayımlanan Cyberpunk 2077, bugün çıkış yılı ile karşımıza çıktı. CD Projekt RED, daha önce bu video oyununun ne zaman çıkacağını açıklamamıştı fakat bahsetmiş olduğumuz video oyununun ülkemizdeki dağıtımcısı olan Bilkom, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, oyununun 2019 senesinde piyasaya sürüleceğini belirtti.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, 2019 senesinde mi piyasaya sürülecek?

Bilkom, Twitter üzerinden, “Geliyor, hazır olduğunda! The Witcher serisinin yapımcısı Cd Projekt’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 #BilkomGüvencesiyle 2019 yılında Türkiye’de! #Bilkom #CDProjekt #Cyberpunk2077” şeklinde bir paylaşım yaptı ve bizler de bu sayede oyununun hangi yılda çıkacağını öğrenmiş olduk. Eğer dilerseniz, bahsetmiş olduğumu Twitter gönderisini, haberimizin en altından sizler de görebilirsiniz.

Dediğimiz gibi, bu video oyununun çıkış tarihi daha önce resmi bir şekilde açıklanmamıştı. Hatta CD Projekt RED, Ağustos 2018 içerisinde yaptığı bir açıklamada, oyunlarının muhtemelen 2019 senesinde piyasaya sürülemeyeceğini işaret etmişti. Şimdi ise oyunun ülkemizdeki resmi dağıtımcısı olan Bilkom’un yapmış olduğu bu paylaşım, bizlerin kafasını karıştırdı. Acaba oyun gerçekten önümüzdeki sene mi piyasaya sürülecek? Yoksa Bilkom’un Twitter hesabını yöneten arkadaş, küçük, masum bir hata mı yaptı?

Bizler, yaşanan bu durum hakkındaki sorumuzu direkt olarak Bilkom cephesine yönelttik ve şimdi kendilerinden bir cevap bekliyoruz. Eğer bahsetmiş olduğumuz bu marka, Cyberpunk 2077 isimli video oyunu için verdikleri bu çıkış yılı bilgisi hakkında bizlere geri dönerse, sizleri de mutlaka haberdar edeceğiz efendim.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster