Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Age of Empires IV, genç kuşağı da hedef kitlesine alacak

Efsanevi strateji serisinin yeni oyununda, hedef yalnızca eski hayranlar olmayacak.

Uzun bir süre önce duyurusu gerçekleşen fakat hakkında bir bilgilendirme yapılmayan Age of Empires IV oyununa dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen X019 etkinliği sırasında ilk oynanış görüntüleri yayımlanan bu oyunla ilgili olan bazı yeni özellikler ise geçen günlerde açıklandı. Eğer bu serinin hayranıysanız, zaten yazılanları merak ediyorsunuz. Öte yandan, bu seriyi deneyimlemeyen gençleri de ilgilendiren bazı gelişmeleri ve Age of Empires 4 oyununun geniş bir kitleye hitap edebileceği bilgisini de haber yazımızın alt satırlarında okuyabilirsiniz

Age of Empires 4

Age of Empires 4, genç oyuncular için işleri kolaylaştıracak

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir röportaj sırasında, Age of Empires IV oyununun kreatif yönetmeni olan Adam Isgreen, bu yapıtla ilgili bazı yeni bilgiler açıkladı. Açıklanan bilgiler arasında bu oyunu, genç oyuncular için daha kolay hale getirecek bazı özelliklerin varlığından bahsedildi. Yapılan açıklamalara göre daha önceki hiçbir Age of Empires oyununda yapılmayan bir teknikle, oyunu oynayan kişilerin hamleleri analiz edilerek, bu oyuncular dinamik olarak desteklenecekler.

Şöyle ki oyunu deneyimleyen oyuncuların yapmadıkları hareketler algılanacak ve oyun içerisinde, bu hareketlerin nasıl yapılabileceği oyunculara aktarılacak. Bu aktarım, bir eğitim görevi değil de oyunun bölümlerinin bir parçasıymış gibi sunulacak. Böylelikle, dinamik anlamda oyuncu izlenirken bir çeşit eğitici yardımıyla ilerlemiş olacak. Öte yandan, bahsettiğimiz bu yenilikten ziyade başka bilgilerin verildiğini sizlerle paylaşalım.

Adam Isgreen tarafından yapılan açıklamalara göre Age of Empires IV oyununda, Savaş Sanatı kısmı geliştirilmiş bir sürümüyle yer alacak. Bu kısmı, Age of Empires II: Definitive Edition ile yakından görmüştük. Serinin ikinci oyununun yeniden yapım sürümünde oyunu; hem öğreten, hem de hediyeler sunan bu oyun modunun etkisi bir hayli olumlu olmuştu. Bu yeniden yapım oyununun inceleme yazısını internet sitemizde bulabileceğinizi belirterek sözlerimizi sonlandıralım.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x