2017 yılının sonunda Steam üzerindeki erken erişimini sonlandıran PlayerUnknown’s Battlegrounds, ne yazık ki beklendiği gibi bir tam sürüme geçememişti. Çünkü erken erişimden ayrılan oyunun optimizasyon, performans ve hile problemleri tam gaz devam ediyordu. Anlaşılan PUBG oyununun geliştirici ekibi ganimet kutusu yapmaktan sıkıldı. Çünkü ekip, yeni açıklamalar yaptı ve bu açıklamalara göre artık oyunun geliştiricileri performans ve hile sorunlarına odaklanacak.

PUBG

Tüm bunlardan sonra PUBG, düzgün bir performansa sahip olabilir mi?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi, yaptıkları yeni bir açıklamada, oyuna artık farklı optimizasyon yöntemleri gelecek. Bunların başını da oyuncuların görmediği diğer karakterlerin hareketleri ile alakalı olacak. Ayrıca oyuna kısa bir süre önce eklenmiş olan yeni zıplama ve tırmanma sistemleri de optimizasyon için düzenlenecek. Aynı şekilde karakter modelleri de optimizasyon adına elden geçirilecek. Son olarak, paraşütle atlayan oyuncuların da animasyonları güncellenecek. Tabii bu düzeltmeler sonunda oyuncular, animasyonlarda veya modellerde gözle görülür bir fark göremeyebilirler. Çünkü bunların tümü, optimizasyon adına, arkaplanda gerçekleştiren işlemler olacak.

PUBG oyununun geliştirici ekibi, optimizasyon adına araçlara da değinecek. Öncelikle yine oyuncuların göremedi, uzakta olan araçlar optimizasyon adına düzeltilecek. Ayrıca oyun dünyasında park halinde duran araçlar, şu an çok fazla işlemci harcıyor ve ekip bunu düzeltmek istiyor. Tüm bunların haricinde, oyundaki çok daha farklı noktalarda da yine optimizasyon ve performans adına değişiklikler yapılacak. Ekip, bunlar ile optimizasyon problemlerinin azalmasını umuyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi, tüm bu çalışmalar haricinde oyununun sunucularına da inecek. Bu sunucularda da optimizasyon ve gecikme adına bazı çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar sayesinde oyuncular, diğer oyuncuların hareketlerini daha akıcı ve daha hızlı bir şekilde görebilecek. Ayrıca sunucuların yazılımlarında da bazı ayarlamalar yapılacak. Tüm bu çalışmalar ardından, oyuncuların daha iyi bir deneyim yaşaması sağlanacak. Tabii bunlar erken erişim sürecinden çıkmadan yapılmalı idi ama geç olsun da güç olmasın demek lazım.

Etiketler: