Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Puanlandırma Sistemimiz

Mavi Kol olarak internet sitemizde zaman zaman inceleme yazıları paylaşıyoruz. Eğer bir video oyununun final sürümünü inceliyorsak, o inceleme yazımızda bir puanlandırma sistemi kullanıyoruz. Eğer incelediğimiz video oyunu alfa, beta veya herhangi bir erken erişim sürecinde ise inceleme yazımızda herhangi bir puanlama sistemi kullanmıyoruz. Şimdi de sizlere, bu puanlama sistemimizden daha detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.


Öncelikle söylememiz gerekiyor ki, internet sitemizde yayımlanan tüm incelemeler, sadece Mavi Kol yazarlarının fikirlerini içerisinde bulunduruyor. Yani, yazılmış olan tüm cümleler, sadece bizim fikrimizdir. Ayrıca, bu fikirlerimiz satın alınmıyor. Zaman zaman incelediğimiz video oyunlarını, farklı şirketlerden ücretsiz bir şekilde alabiliriz. Bu durum, incelemelerimiz içerisindeki cümlelerimizi veya en sonda verdiğimiz puanları etkilemiyor.


Puanlarımız ve anlamları


10: Eğer bir video oyununa 10 puan verdiysek, bu video oyunu kusursuzdur ve kesinlikle kendisini oynamanızı öneriyoruz demektir.


9: Eğer bir video oyununa 9 puan verdiysek, bu yapıtta ufak da problemler vardır demektir. Buna rağmen, bu oyunu sizlere öneriyoruz.


7 ve 8: Eğer bir video oyununa 7 veya 8 puan verdiysek, bu yapıt, bazı kusurlarına rağmen başarılı demektir. Böyle bir puanı alan oyunu da öneriyoruz.


6: Eğer bir video oyununa 6 puan verdiysek, o oyun ortalama üstü bir yapıt demektir. Bu oyunları da sevin efendim, kendisini eğer mümkünse oynamanızı öneriyoruz.


5: Eğer bir video oyununa 5 puan verdiysek, o video oyunu ortalama bir yapıttır. Hani şu ne iyi, ne de kötü diyebildiğimiz video oyunları bu kategoriye giriyor işte. 


4: Eğer bir video oyununa 4 puan verdiysek, bu yapıt ortalama altı bir oyun demektir. Günümüz video oyunlarının gerisinde olan, vasat oyunlar bu kategoriye giriyor.


2 ve 3: Eğer bir video oyununa 2 veya 3 puan verdiysek, bu video oyunu başarısız bir yapıt demektir. Bu oyunlardan genellikle uzak durmanızı öneririz.


1: Eğer bir video oyununa 1 puan verdiysek, o oyun berbat demektir ve lütfen ondan uzak durunuz çünkü puanlama sistemimizde daha düşük bir puan bulunmuyor.